Patryk Wolański pod lupą trenera Stomilu Olsztyn

Po ogłoszeniu nazwisk piłkarzy, którzy wezmą udział w tygodniowym obozie ze Stomilem, największe zainteresowanie wzbudził nowy bramkarz Patryk Wolański. Kibice spodziewali się bowiem doświadczonego zawodnika
21-latek to wychowanek Unii Tarnów, ale ostatnie sezony spędził w ekstraklasowym Widzewie Łódź. Nie miał jednak szans, by przebić się do podstawowego składu, ponieważ był dopiero czwartym golkiperem. Zabrakło dla niego miejsca także w samolocie do Hiszpanii, gdzie obecnie trenuje Widzew.

Sprawa jego transferu do Olsztyna nie jest jednak przesądzona. Decyzja ma zapaść po zgrupowaniu w Gutowie Małym [25 stycznia - 2 lutego - red.], na które drużyna wyjechała w piątek rano. - Mamy bardzo dobre opinie na temat tego chłopaka, ale swoje umiejętności będzie musiał potwierdzić - podkreśla Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu. - Musimy być pewni, czy w tego piłkarza warto inwestować. Liczę jednak, że będzie dla nas wzmocnieniem.

I dodaje: - Rzeczywiście były plany pozyskania o wiele bardziej ogranego bramkarza. Niestety budżet klubu do końca nie jest pewny, ponieważ wciąż nie wiemy, jakie wsparcie otrzymamy ze strony miasta. My nie możemy zwlekać, bo na obozie muszę mieć kadrę, która zagra w rundzie wiosennej. Nie możemy eksperymentować ze składem na tydzień przed ligą.

Jeśli Patryk Wolański przekona do siebie trenerów Stomilu, wówczas z zespołem najprawdopodobniej pożegna się Piotr Skiba (zostaną Michał Leszczyński, Krystian Burzyński). Klub rozważa pozyskanie jeszcze innego golkipera, ale na decyzję trzeba poczekać. Na razie wiadomo, że nie chodzi o Macieja Gostomskiego z drugoligowej Bytovii Bytów, choć negocjacje i z nim były prowadzone.

Przypomnijmy, że na obozie w Gutowie Małym Stomil rozegra sparingi z GKS Bełchatów, Pogonią Siedlce, Rakowem Częstochowa i łódzkim KS.

KADRA STOMILU

- Bramkarze: Krystian Burzyński, Michał Leszczyński, Piotr Skiba, Patryk Wolański (Widzew Łódź);

- Obrońcy: Paweł Baranowski, Janusz Bucholc, Wojciech Dziemidowicz, Kamil Hempel (Miedź Legnica), Andrzej Niewulis, Rafał Remisz, Tomasz Strzelec, Dawid Szymonowicz;

- Pomocnicy: Michał Glanowski, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Dominik Kun, Patryk Kun, Grzegorz Lech (Korona Kielce), Piotr Łysiak, Łukasz Suchocki;

- Napastnicy: Szymon Kaźmierowski, Paweł Łukasik, Paweł Piceluk (Motor Lublin), Artur Siemaszko (junior), Karol Żwir.