Mistrzowie olimpijscy ponownie przyjadą do Olsztyna

Po raz kolejny na Jeziorze Krzywym odbędą się znane już w Olsztynie regaty Olympic Cup. Żeglarska formuła 1, czyli łódki klasy 49er, zawita do Krainy Tysiąca Jezior w lipcu
Klasa 49er to najszybsze łódki, na jakich przychodzi rywalizować żeglarzom z całego świata. Nic więc dziwnego, że odbywające się ostatnio latem w Olsztynie zawody co roku oglądają setki widzów. - Łódka jest bardzo szybka i dynamiczna, a przy tym bardzo kapryśna. Nawet najmniejszy błąd może się skończyć efektowną wywrotką - tłumaczył dwukrotny medalista mistrzostw Polski w klasie finn Maciej Maląg.

Organizatorzy zawsze starają się o najwyższy poziom zawodów, dlatego zapraszają światową czołówkę klasy 49er. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku o medale rywalizował Jonas Warrer, mistrz olimpijski z Pekinu. Zajął jednak w Olsztynie dopiero piąte miejsce, a zwyciężyli... olsztynianie Tomasz Januszewski i Jacek Nowak.

Żeglarskie emocje nie ominą kibiców także w 2013 r. Znany jest już termin zawodów. Olympic Cup odbędzie się 19-21 lipca. - Regaty Mistrzów to międzynarodowa impreza w olimpijskiej klasie 49er zaliczana do Pucharu Świata - zachęcają organizatorzy. - Cykl zawodów ma na celu propagowanie polskiego żeglarstwa olimpijskiego. Bierze w nich udział światowa elita żeglarska, w tym najlepsi zawodnicy notowani w czołówce światowego rankingu, a także mistrzowie olimpijscy.