Warmia Olsztyn rewelacją I ligi. Kto ich zatrzyma?

Mianem drużyny niepokonanej w tym roku nadal może się szczycić Warmia Traveland. W sobotę w hali Urania szczypiorniści z Olsztyna pokonali AZS Uniwersytet Warszawski różnicą aż 12 bramek
Podopieczni trenera Krzysztofa Maciejewskiego są jak dotąd największą pozytywną niespodzianką 2013 roku. Wystarczy wspomnieć, że wygrali sześć ostatnich meczów na zapleczu ekstraklasy. Takiej passy Warmiacy dawno nie mieli i nic nie zapowiada by miała się skończyć.

W sobotę inny wynik niż ich zwycięstwo można by uznać za niespodziankę. Szkoleniowiec gospodarzy przestrzegał jednak swoich zawodników przed lekceważeniem warszawian. Podkreślał, że to nieobliczalny rywal i pierwsze minuty spotkania były tego potwierdzeniem. Zespoły prowadziły wyrównaną grę, a żadna ze stron nie potrafiła wypracować wyraźnej przewagi. Dopiero przy stanie 7:7 olsztynianie zdobyli pięć bramek z rzędu. Na boisku nie zabrakło także powracającego po kontuzji kołowego Szymona Hegiera. Warmia doskonale spisywała się przede wszystkim w obronie, a szybkie kontrataki pozwoliły im odskoczyć na cztery punkty (13:9).

W drugiej odsłonie meczu gospodarze nie zwalniali tempa. Nie można tego było powiedzieć o drużynie AZS, która w hali Urania raziła nieskutecznością. Wystarczy wspomnieć, że na pierwszą ich bramkę po przerwie trzeba było czekać 10 minut. Przewaga olsztynian rosła z akcji na akcję i na kwadrans przed końcem spotkania wynosiła już 20:12. Dlatego końcowy rezultat 27:15 dla Warmii nikogo nie zdziwił. Najskuteczniejszym szczypiornistą okazał się Marcin Malewski, który sześciokrotnie umieszczał piłkę w siatce.

Kolejne spotkanie Warmia Traveland Olsztyn rozegra na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk.

Warmia Olsztyn - AZS UW Warszawa 27:15 (13:9)

Warmia: Maciej Koledziński, Boniecki, Gawryś - Królik 3, Kowalczyk, Dzieniszewski 3, Kempiński, Hegier, Zyśk 1, Wuszter 3, Kostrzewa 3, Deptuła 5, Malewski 6, Kopyciński 1, Sebastian Koledziński 2.

AZS UW: Malanowski, Troński - Wysocki, Waśko, Kuc 5, Puszkarski 1, Flisiak 4, Krawiecki, Wolski, Chmielewski 3, Łukasz Monikowski, Zaprutko, Brinoviec, Praski 2, Bartosz Monikowski.