14-latkowie opanowali Aquasferę, a to dopiero początek

Sukcesem zakończyły się pływackie mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które w weekend gościły w olsztyńskiej Aquasferze. Imprezie przyglądał się szef Polskiego Związku Pływackiego
Mistrzostwa Polski 14-latków odbyły się w Olsztynie po raz drugi i wszystko wskazuje, że nie ostatni. Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl oprócz rywalizacji juniorów młodszych, wzorem ubiegłego roku zaplanowano także Grand Prix seniorów oraz Główne Mistrzostwa Polski (czerwiec). W weekend olsztyński obiekt sportowy osobiście wizytował prezes Polskiego Związku Pływackiego Andrzej Kowalski i był pod wrażeniem organizacji.

Jeśli chodzi o aspekt czysto sportowy, to zawody 14-latków zdominował Rafał Ciborowski z Medyka Giżycko. Młody pływak zdobył złoty krążek w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym, srebrne na 50 i 100 m (grzbietowym) oraz brązowe na 100 oraz 200 m zmiennym. Na najniższym stopniu podium trzykrotnie stanęła również Sara Leończuk z MOS Ełk (wyścigi na 50, 200 i 800 m stylem dowolnym).

Warto dodać, że równolegle w Dębicy odbywał się krajowy czempionat 15-latków, gdzie nie zabrakło przedstawicieli Warmii i Mazur. Znakomicie zaprezentował się Karol Zbutowicz (Kormoran Olsztyn), który wygrał zawody na 400 i 200 m stylem zmiennym oraz 200 m klasycznym. Ponadto złoto wywalczyła Anna Kotowicz (MOS Ełk, 800 m stylem dowolnym).

Jakby tego było mało, Zbutowicz był drugi na 1500 m dowolnym, a podobny rezultat zanotował Mateusz Kasztelan (MOS Ełk, 400 m dowolnym). Brązowe krążki powędrowały zaś do Kotowicz (400 m dowolnym), Kasztelana (1500 m dowolnym) oraz Konrada Piwowarskiego (Płetwal Szczytno, 50 m dowolnym).