Gala sportu 2013 pod znakiem Londynu i Senior Games

W środowy wieczór w olsztyńskiej filharmonii odbyła się uroczysta Gala Sportu 2013. Urząd marszałkowski nagrodził wyróżniających się sportowców z województwa warmińsko-mazurskiego. Niektórzy mogą liczyć na stypendia pieniężne
Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zorganizował galę już po raz czwarty. Ta była jednak szczególna, bo we wrześniu w naszym regionie rozegrano igrzyska sportowe dla doświadczonych zawodników - Senior Games 2012. Przez kilka dni w Olsztynie i okolicach rywalizowały setki osób z całego świata.

Podczas gali wyróżnione zostały sportowe osobistości minionego roku. Wśród nich znalazł się Zbigniew Borysewicz, trener lekkiej atletyki w KS Polonii Pasłęk, który otrzymał honorową odznakę. Docenieni zostali także młodzieżowcy, którzy sięgali po medale w mistrzostwach świata, Europy i Polski.

Najpopularniejszym trenerem na Warmii i Mazurach został Janusz Czerniewicz z klubu piłkarskiego Warmia Olsztyn. Warto przypomnieć, że jego drużyna zdobyła złoto podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na Gali Sportu 2013 nie zabrakło paraolimpijczyków, którzy doskonale reprezentowali Olsztyn i okolice na igrzyskach w Londynie. Znalazły się specjalne podziękowania m.in. dla Anny Harkowskiej i Moniki Pudlis.

Na koniec nagrody otrzymali szkoleniowcy oraz osoby zasłużone dla sportu w regionie. Uhonorowano Zbyszka Pietkiewicza, Georga Schulza, Janusza Milewskiego, Pawła Kuźmickiego oraz Tomasza Mendelskiego.