Skoczkowie narciarscy w Jabłonkach? Tak, już w lipcu

- To ogromne wydarzenie, które do tej pory odbywało się tylko w wielkich metropoliach - mówi Tomasz Dowgiałło, dyrektor mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Ta prestiżowa impreza już na początku lipca zostanie rozegrana w Starych Jabłonkach.
Na Mazury przyjedzie absolutna światowa czołówka zawodniczek i zawodników, którzy grają w tę odmianę siatkówki. Nie zabraknie mistrzów olimpijskich, świata czy Europy. A Polacy będą mieli komu kibicować, bo w Starych Jabłonkach mają wystartować m.in. Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel czy Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz.

Mistrzostwa świata to będą nie tylko atrakcje sportowe, o co zadbali organizatorzy. - Na specjalnie przygotowanej scenie codziennie będą odbywały się koncerty - mówi Tomasz Dowgiałło. - Rozegrany zostanie także specjalny mecz charytatywny, w którym wezmą udział dzieci niepełnosprawne umysłowo. Co więcej, będzie to spotkanie międzynarodowe, bowiem Polacy zmierzą się z Serbami.

Na czele obu zespołów staną znani siatkarze halowi. Biało-czerwonych będzie reprezentował Sebastian Świderski, a Serbów Vladimir Grbić. - Nasze zaproszenie przyjęli również skoczkowie narciarscy [organizatorzy nie zdradzają ich nazwisk - red.] którzy także zagrają w Starych Jabłonkach - mówi Aneta Rostkowska, szefowa Fundacji Herosi, współorganizator meczu charytatywnego.

Żeby dodać smaczku, wszystkie pokazowe pojedynki odbędą się na specjalnym boisku, które będzie usytuowane... na wodzie.

Zasmucą się jednak fani cheerleaderek z Wysp Kanaryjskich, które co roku umilały kibicom czas podczas przerw w meczach. - W tym roku ich nie będzie - oznajmia Dowgiałło. - Postawiliśmy na dziewczyny z Polski, ponieważ chcemy pokazać, że kobiety w naszym kraju są jeszcze piękniejsze i także potrafią tańczyć na piasku. Wybrane przez nas cheerleaderki niedługo rozpoczną treningi w Warszawie na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego.

Grupa dziewcząt zaprezentowała się już podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie. Bilety na mistrzostwa świata, które odbędą się w małej wsi pod Ostródą (1-7 lipca) można nabywać poprzez portal www.eventim.pl.