Po raz pierwszy w Olsztynie! Walki MMA w oktagonie

To będzie historyczna gala dla olsztyńskich sportów walki. W sobotę w hali Urania odbędzie się gala Wenglorz Fight Cup, czyli mecz Polska - Litwa. Po raz pierwszy zawodnicy zmierzą się też w oktagonie, czyli specjalnej klatce
- Dziesięciometrowy oktagon, w którym będą odbywały się starcia, został sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych - mówi Piotr Dorosz, organizator czwartej już edycji gali - wszystkie z nich odbyły się na terenie Warmii i Mazur.

Tym razem podczas Wenglorz Fight Cup zabraknie walk w formule muay thai, czyli tajskiego boksu. To nie oznacza jednak, że w Uranii będzie można narzekać na brak emocji.

W sobotni wieczór odbędą się po trzy walki w MMA (mieszane sztuki walki) oraz K1. - Jedną z najbardziej emocjonujących walk będzie pojedynek Aleksandra Kruka z Karolisem Liukatisem - podkreśla Dorosz. - Obaj zawodnicy mają sobie bowiem coś do udowodnienia. Są bardzo utytułowani, a podczas gali w Słupsku stanęli naprzeciw siebie. Górą był wówczas Kruk, który wygrał poprzez nokaut techniczny, a Litwin nie chciał się pogodzić z decyzją arbitrów. Chce wziąć więc rewanż w Olsztynie.

Z kolei w walce wieczoru zmierzą się Nikita Petrov z Michałem Andryszakiem. Stawką tego pojedynku będzie tytuł międzynarodowego mistrza Polski federacji WKF. - Staramy się równo dobierać zawodników, żeby starcia nie kończyły się już w pierwszej rundzie - mówi Piotr Dorosz. - Trudno jest znaleźć ośmiu fighterów na wysokim poziomie, którzy mogą naprawdę zainteresować widzów. Cieszę się, że nam się to udaje. W Olsztynie nie jest też łatwo organizować gale, ale jest to nasza pasja i chcemy coś dać mieszkańcom miasta.

Gala rozpocznie się w sobotę o godz. 19.30. Bilety w cenach 20, 40 i 60 zł można zakupić w kasie hali. Co więcej, honorowym gościem zawodów będzie Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

PROGRAM GALI:

1. Piotr Mliński vs Bartosz Rogacki (MMA)

2. Mateusz Kuliński vs Przemysław Nyga (MMA)

3. Damian Zyśk vs Karol Ziółkowski (MMA)

4. Kamil Szczepaniak vs Jarosław Dobosz (K1)

5. Mantvydas Svegzda vs Stanisław Zaniewski (K1)

6. Karolis Liukaitis vs Aleksander Kruk (K1)

7. Michał Andryszak vs Nikita Petrov (MMA)