Młodzi siatkarze Tempo 25 Olsztyn przyćmili AZS UWM

Maciej Nowocień
25.03.2013 , aktualizacja: 25.03.2013 13:42
A A A Drukuj

Mecz w Kortowie o I miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski juniorów. AZS UWM - Resovia 3:2 (Fot. Przemyslaw Skrzydlo / Agencja Gazeta)

Siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski juniorów zajęli młodzi siatkarze AZS UWM. To wynik znacznie poniżej oczekiwań. Doskonale spisali się za to zawodnicy Tempo 25 Olsztyn, którzy wygrali finał B.
AZS UWM pojechał do Leżajska po medal, choć mówiło się o tym po cichu. Z kolei trener Tempo 25 Błażej Kolpy nie ukrywał, że w finałowym turnieju zagrają bez presji. - My tam pojechaliśmy po naukę - mówił bez ogródek. - Żaden z naszych siatkarzy nie jest z rocznika '94, czyli nominalnego juniora. Z każdą akcją nabieramy doświadczenia. Finał to i tak duży wyczyn naszej drużyny. Mimo to postaramy się zagrać jak najlepiej.

Niespodziewanie Tempo zostało czarnym koniem rozgrywek. Awans do najlepszej czwórki, która walczyła o medale mistrzostw Polski juniorów, był jednak poza ich zasięgiem. Dla podopiecznych Czesława Kolpego turniej na tym się jednak nie skończył. Rywalizowali bowiem o miejsca 5.-8.

Za to wynik osiągnięty przez AZS UWM to duży zawód. W Leżajsku nie sprostali Metru Warszawa i Skrze Bełchatów, definitywnie tracąc szanse na podium. Jakby tego było mało, na koniec fazy grupowej przegrali z Jastrzębskim Węglem II.

Bardzo ciekawie zrobiło się za to w półfinale "finału B", kiedy to naprzeciw siebie stanęły oba zespoły z Olsztyna. Po zaciętym pięciosetowym boju lepsi okazali się... młodsi zawodnicy Tempo 25. To oni otworzyli sobie drogę do walki o 5. miejsce mistrzostw i jak się potem okazało, szansy tej nie zmarnowali. Decydujące stracie z Jastrzębskim Węglem II wygrali 3:1.

Akademików z Olsztyna po zwycięstwie nad Volleyem Rybnik (3:1) musieli zadowolić się 7. pozycją w turnieju.

Mistrzem Polski został Norwid Częstochowa, który w finale pokonał Resovię Rzeszów. Na najniższym stopniu podium stanęli zaś zawodnicy warszawskiego Metra.