Polsat pokaże galę boksu w Olsztynie. O pasy IBF i WBU

Dokładnie 10 maja w olsztyńskiej hali Urania odbędzie się gala boksu zawodowego, w której wystąpi olsztynianin Przemysław Opalach. - To będzie dla mnie najważniejsza walka w karierze - mówi pięściarz, którego starcie na żywo pokaże telewizja Polsat Sport.
Opalach w ubiegłym roku założył własną grupę promotorską, a to dla niego zupełnie nowa rola. Majowa gala będzie pierwszym przedsięwzięciem olsztynianina, przy którym pomoże mu bardziej doświadczona grupa bokserska Gmitruk Promotion. - W Olsztynie zawalczą m.in. Dariusz Sęk, Michał Syrowatka, Maciej Sulęcki oraz ja w walce wieczoru - mówi dla olsztyn.sport.pl Przemysław Opalach. - Stoczę pojedynek z reprezentantem Tanzanii Karamą Nyilawilą, który jest solidnym pięściarzem. Na koncie ma 26 zawodowych walk, z czego 15 wygrał, 9 przegrał oraz zaliczył 2 remisy.

Co ciekawe, stawką pojedynku wieczoru będą aż dwa tytuły mistrzowskie: federacji WBU oraz IBF. - Na razie nie mogę znaleźć żadnych materiałów z walk rywala, ale uruchomię swoje znajomości i postaram się coś zdobyć - dodaje Opalach. - O ile wiem, jest mistrzem świata federacji WBF sprzed dwóch lat. To bez wątpienia moja najważniejsza walka w karierze.

Opalach ostro przygotowuje się do swojego pojedynku. Wystarczy wspomnieć, że przez ostatnie 10 dni przebywał na specjalnym obozie w niemieckim Leverkusen. - W piątek wyjeżdżam jeszcze na kolejne przygotowania do Piotra Wilczewskiego do Dzierżoniowa - mówi olsztynianin. - Fizycznie czuję się coraz lepiej, a wszystko dzięki sumiennym i ciężkim treningom. Jestem pewny, że do starcia przystąpię przygotowany na 150 procent.

W Olsztynie niełatwo jest zorganizować imprezę sportową, co zgodnie podkreślają wszyscy pomysłodawcy takich wydarzeń. - Duże ukłony dla pana Andrzeja Gmitruka, który pomógł przy organizacji tej gali i wykorzystał swoje kontakty - mówi Opalach. - Z tego, co wiem, wynika, że nie miał większych problemów z porozumieniem się z miastem.

Warto dodać, że konfrontacja Opalacha z 28-letnim egzotycznym przeciwnikiem na żywo będzie transmitowana przez Polsat Sport. Informacje o dystrybucji biletów mają być znane jeszcze w tym tygodniu.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur na olsztyn.sport.pl.