Otylia Jędrzejczak jednak nie popłynie w Aquasferze

- Wyjeżdżam na kolejny kierunek studiów, więc zawieszam karierę sportową - mówi Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska w pływaniu, która miała być jedną z gwiazd czerwcowych Głównych Mistrzostw Polski w olsztyńskiej Aquasferze.
Jędrzejczak gościła w Olsztynie w ubiegłym roku, a w nowo wybudowanej Aquasferze wspólnie z koleżankami ze sztafety wywalczyła kwalifikację olimpijską na igrzyska w Londynie. Już wówczas była pod wrażeniem organizacji i kibiców, którzy zasiedli na trybunach podczas Głównych Mistrzostw Polski w pływaniu. - Po raz pierwszy spotykam się z czymś takim, że podczas zawodów na trybunach brakuje miejsc dla kibiców. Są wypełnione dosłownie po brzegi - mówiła dla olsztyn.sport.pl zachwycona pływaczka.

W czerwcu ponownie w Olsztynie odbędą się mistrzostwa Polski. Okazało się jednak, że w tym roku Otylia nie przyjedzie do stolicy Warmii i Mazur, by rywalizować o medale. - We wrześniu wyjeżdżam na kolejny kierunek studiów, więc karierę sportową aktualnie zawieszam i korzystam z życia - mówi mistrzyni olimpijska z Aten. - Ostatnie 24 lata spędziłam w basenie, teraz czas zrobić coś dla siebie.

Nie oznacza to jednak, że popularna "Motylia" do Olsztyna wcale nie zawita. - Powstał piękny basen, a miasto ma głębokie tradycje pływackie - podkreśla Jędrzejczak. - Moim pierwszym trenerem kadry był Edmund Uścinowicz i zawodnik Michał Budny [obaj pochodzą z Olsztyna - red.], to także miły powód, by pojawić się w Olsztynie.

Otylię będzie można także spotkać w lipcu w... Starych Jabłonkach, gdzie odbędą się mistrzostwa świata w siatkówce plażowej. Pływaczka jest bowiem jednym z ambasadorów tej prestiżowej imprezy. - Stare Jabłonki są miejscem urokliwym i wierzę, że każdy, kto przybędzie na mistrzostwa świata na Mazurach, wróci do domu z uśmiechem na twarzy. Wspomnienia z tej imprezy będą wiecznie żywe - podkreśla pływaczka.

I dodaje: - Siatkówka jest bardzo popularną dyscypliną w naszym kraju, a wspaniały występ chłopaków, czyli Grześka Fijałka i Mariusza Prudla, na igrzyskach w Londynie znacznie podniósł rozpoznawalność tej dyscypliny.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur na olsztyn.sport.pl.