Żyła i Stoch w Starych Jabłonkach zagrają w siatkówkę

Jak już informowaliśmy, na mistrzostwa świata w siatkówce plażowej do Starych Jabłonek przyjadą polscy skoczkowie narciarscy. Teraz już wiemy, że wśród nich będą bohaterowie ostatnich miesięcy
Najbardziej popularni ostatnio polscy skoczkowie - Kamil Stoch i Piotr Żyła - przyjadą do Jabłonek razem ze swoimi kadrowymi kolegami. Jeśli wszystko pójdzie po myśli organizatorów, na Mazurach zobaczymy również Macieja Kota i Krzysztofa Miętusa. A warto przypomnieć, że trzech z nich było w składzie reprezentacji Polski, która w tym roku w Predazzo zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

Skoczkowie narciarscy - obok innych gwiazd sportu oraz show-biznesu - zostali oficjalnymi ambasadorami mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Do Starych Jabłonek przyjadą nie tylko, aby się pokazać. Wystąpią w meczu pokazowym na stadionie głównym w niedzielę, czyli ostatniego dnia turnieju. - Na wielkiej arenie mistrzostw świata pokażą swoje umiejętności siatkarskie - zapowiada Michał Sieczko, dyrektor artystyczny mistrzostw świata. - W akcji kibice będą więc mogli zobaczyć prawdziwych mistrzów, jak to na mistrzostwach świata. Kamil Stoch wygrał przecież w tym roku konkurs w Predazzo i został najlepszym skoczkiem globu.

Zawodnicy zagrają w specjalnych koszulkach promocyjnych stworzonych przy współpracy z Fundacją Herosi, która jest partnerem mistrzostw świata. - Już teraz można kupić identyczne za pośrednictwem naszej strony internetowej - mówi Piotr Kaczmarek, marketing manager zawodów. - Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany fundacji, więc serdecznie zapraszamy do ich kupna.

Organizatorzy zapowiadają również, że to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Mistrzostwa zostaną rozegrane w terminie 1-7 lipca.