Nowym skrzydłowym w Warmii Olsztyn. Transfer z Nielby

Znamy kadrę Warmii Traveland na nadchodzący sezon w I lidze. Prócz szczypiornistów dobrze znanych w Olsztynie, w zespole zagra Aleksander Kryszeń. To solidny skrzydłowy pozyskany z Nielby Wągrowiec.
Nową drużynę tworzą piłkarze ręczni z połączonych klubów Warmia (I liga) oraz AZS UWM (II liga). Na parkiecie zobaczymy więc mieszankę doświadczenia i młodości. Wśród 18 zawodników dobrze znanych w Olsztynie, jest także zupełnie nowa twarz.

To 23-letni Aleksander Kryszeń, który do 2012 roku bronił barw ekstraklasowego Powena Zabrze. Razem z drużyną ze Śląska zajął we wspomnianym sezonie wysokie 6. miejsce. Ostatnio występował jednak w Nielbie Wągrowiec.

- To bardzo dobry zawodnik. Na jego temat rozmawiałem z wieloma trenerami, którzy wcześniej mieli okazję go prowadzić - mówi dla olsztyn.sport.pl Karol Adamowicz, szkoleniowiec Warmii Traveland. - Ostatnio grał w Wągrowcu, ale z jakiś powodów nie przedłużył umowy. Kryszeń to skrzydłowy z dość dużym doświadczeniem zarówno pierwszoligowym, jak i ekstraklasowym. Dlatego sądzę, że będzie bardzo pomocny w Olsztynie.

W składzie Warmii Traveland będzie musiał wypełnić lukę po Radosławie Dzieniszewskim, który postanowił przenieść się do KPR Legionowo. - Aleksander rzuca dużo bramek, a takiego skrzydłowego szukaliśmy. To ktoś, kto rzeczywiście może w składzie zastąpić Radka. Jest szybki i wybiegany, a przy tym wytrzymały oraz sprawny motorycznie - dodaje trener Adamowicz.

Skład Warmii Traveland na sezon 2013/2014

- bramkarze: Mateusz Gawryś, Maciej Koledziński; 

- skrzydłowi: Adam Barczak, Sebastian Koledziński, Aleksander Kryszeń, Robert Nalewajek, Kamil Nogal, Szymon Wierzbicki;

- rozgrywający: Paweł Deptuła, Oskar Kempiński, Karol Królik, Marcin Prorok, Patryk Terlecki, Adrian Wojciechowski, Jacek Zyśk;

- obrotowi: Piotr Pstrągowski, Maciej Rugień.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.