Warmia bez najlepszego strzelca. Jak sobie poradzi?

Szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn rozpoczęli już przygotowania do najbliższego sezonu. Rozgrywki ligowe zainaugurują za nieco ponad sześć tygodni, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z SMS ZPRP Gdańsk.
Olsztynianie w poprzednim sezonie zajęli czwarte miejsce w I lidze. Obecnie muszą jednak stawiać sobie mniej ambitne cele, ponieważ klub ma problemy finansowe i wielu pierwszoplanowych zawodników wyjechało ze stolicy Warmii i Mazur. - Będziemy zadowoleni, jeśli uda nam się zakończyć rozgrywki przynajmniej na ósmym miejscu w tabeli - mówi dla olsztyn.sport.pl Karol Adamowicz, szkoleniowiec pierwszoligowej Warmii Traveland Olsztyn. - Po pierwszej rundzie rozgrywek będziemy w stanie ocenić, jakie mamy na to szanse. Na pewno nie będzie łatwo. W przerwie letniej nasi ligowi rywale się wzmacniali, a my straciliśmy wielu podstawowych graczy.

Szczypiornistą Warmii Traveland nie jest już m.in. Marcin Malewski, król strzelców grupy A I ligi z poprzedniego sezonu, który odszedł Wójcik Meble Elbląg. Klub opuścił również skrzydłowy Radosław Dzieniszewski (KPR Legionowo). Z kolei rozgrywający Mateusz Kostrzewa i Łukasz Kowalczyk oraz bramkarz Wojciech Bonecki zakończyli kariery.

Przed trenerem olsztyńskiej drużyny stoi trudne zadanie, jakim jest wypełnienie luk w składzie. Szkoleniowiec ma już na to jednak pewien pomysł. Zastępcą Marcina Malewskiego będzie młodszy od niego, ale również doświadczony zawodnik Warmii, Mateusz Kopyciński. Adamowicz liczy również na takich graczy, jak 22-letni skrzydłowy Aleksander Kryszeń (wcześniej Nielba Wągrowiec) oraz rozgrywający Adrian Wojciechowski (AZS UWM Olsztyn).

W minioną środę olsztyńscy piłkarze ręczni przeszli wstępne badania przed startem okresu przygotowawczego. Dzień później podczas pierwszego treningu wykonywali już ćwiczenia poprawiające siłę i wydolność. - Przygotowania tego typu będziemy przeplatać z zajęciami na hali Urania. Musimy pracować nad poszczególnymi elementami gry - dodaje Karol Adamowicz.

Na inaugurację rozgrywek ligowych szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z SMS ZPRP Gdańsk. Mecz odbędzie się 14 września.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.