Siatkarz Indykpolu AZS w nowym sezonie zagra w Niemczech

Mecz Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa. Atakuje Łukasz Szarek

Mecz Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa. Atakuje Łukasz Szarek (Fot. Przemyslaw Skrzydlo / Agencja Gazeta)

Łukasz Szarek, były już atakujący olsztyńskiej drużyny, najbliższy sezon spędzi w zespole TV Ingersoll Buhl.
Młody siatkarz przez większość swojej dotychczasowej kariery grał w Grecji. Mimo że urodził się w Stalowej Woli, to w wieku trzech lat wraz z rodzicami przeprowadził się właśnie na południe Europy. Posiada także podwójne obywatelstwo. Do drużyny Indykpolu AZS Olsztyn trafił latem ubiegłego roku. Z dobrej strony pokazał się na przedsezonowych testach, czym zaskarbił sobie przychylność ówczesnego trenera Radosława Panasa. W lidze 23-letni zawodnik pełnił jednak głównie rolę zmiennika Bartosza Krzyśka, podstawowego atakującego drużyny. W związku z kontuzjami, które trapiły zespół, w kilku spotkaniach z konieczności zagrał także na pozycji przyjmującego.

W przyszłym sezonie Szarka nie zobaczymy już na polskich parkietach. Zawodnik zdecydował się podpisać roczny kontrakt z zespołem TV Ingersoll Buhl, występującym w niemieckiej bundeslidze. - Miałem także inne propozycje z Polski i z zagranicy, ale Niemcy były najlepszym rozwiązaniem dla mnie w tym roku - mówi siatkarz. - To młody zespół, który z roku na rok osiąga lepszy wynik w lidze, a w tym sezonie będzie występował również w europejskich pucharach.

W poprzednich rozgrywkach drużyna TV Buhl zajęła czwarte miejsce w tabeli rundy zasadniczej. W fazie play-off odpadła w półfinale, przegrywając z późniejszym mistrzem Niemiec - Berlin Recycling Volleys.

W nowym zespole Polaka występuje także duński rozgrywający Axel Jacobsen, który reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2010/2011.

Zobacz także
  • Krzysztof Stelmach Trener AZS: Stać nas na piąte miejsce w lidze