Piłkarze ręczni olsztyńskiej Warmii szykują się do sezonu

Ostatnio olsztynianie w tabeli I ligi zajęli czwarte miejsce. O co walczą w tym sezonie?
Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl, piłkarze ręczni olsztyńskiego zespołu na początku sierpnia rozpoczęli przygotowania do kolejnego sezonu. W poprzednich rozgrywkach zajęli czwarte miejsce w I lidze, lecz teraz, w obliczu problemów finansowych klubu, ich cel to zaledwie ósma lokata.

W ubiegłym tygodniu szczypiorniści ze stolicy Warmii i Mazur rozegrali w Giżycku mecz kontrolny z beniaminkiem ekstraklasy KPR Legionowo. Mimo że rywale rzucili więcej bramek od olsztynian, szkoleniowiec Travelandu jest zadowolony z postawy swojej ekipy. - Według mnie moi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony - mówi dla olsztyn.sport.pl Karol Adamowicz. - Teraz najważniejsze są nie wyniki, lecz to, żeby zawodnicy dużo pograli piłką w warunkach meczowych. Przed tym spotkaniem odbyliśmy tylko jeden trening z piłkami, a zdołaliśmy rzucić około 20 bramek. W pojedynku z zespołem z ekstraklasy to bardzo dobry wynik - dodaje.

Trenera cieszy także, że zawodników omijają poważne urazy. Jedyne problemy, jakie dopadają szczypiornistów Warmii to kwestie przeciążeniowe. Szkoleniowiec zespołu zwraca jednak uwagę na bardzo dobrą prace klubowych fizjoterapeutów, dzięki którym gracze nie mają problemu z poważniejszymi dolegliwościami. - Mateusz Worobel, który prowadzi treningi siłowe oraz stabilizacyjne, i Marta Przewłocka są najlepszymi specjalistami w swoim fachu - zachwala.

Szefowie drużyny nie planują już żadnych poważniejszych wzmocnień. - Skład na ten sezon jest zamknięty. Szeregi zespołu zasilili skrzydłowi Aleksander Kryszeń [wcześniej Nielba Wągrowiec - red.], Michał Sikorski [Orlen Wisła Płock - red.] oraz rozgrywający Adrian Wojciechowski [AZS UWM Olsztyn - red.]. Gdyby sytuacja finansowa klubu była lepsza, to na pewno pozwolilibyśmy sobie na więcej transferów - dodaje Karol Adamowicz.

Teraz przed olsztyńskimi szczypiornistami kolejne okazje do sprawdzenia swojej formy. W dniach 23-24 sierpnia wezmą udział w turnieju piłki ręcznej, który odbędzie się w Malborku. - Zawody te traktujemy jako szansę na dalsze zgrywanie zespołu - podkreśla opiekun Warmii Traveland. - Rozgrywki ligowe są dla nas najważniejsze, lecz mimo to w Malborku będziemy walczyli o odniesienie chociaż kilku zwycięstw.

Na inaugurację rozgrywek ligowych szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z SMS ZPRP Gdańsk. Mecz odbędzie się 14 września.