Rozgrywający Warmii: Nasza obrona zagrała świetny mecz

Szczypiorniści Warmii Traveland bardzo szybko zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z SMS Gdańsk. Tym razem w Uranii pokonali Grunwald Poznań 32:22. - Broniliśmy mocno i szczelnie, co dawało nam więcej możliwości w ataku - mówi Jacek Zyśk, kapitan olsztynian.
Emocje w olsztyńskiej hali nie trwały długo. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania do samego końca. Traveland tylko na samym początku meczu miał problemy z agresywnymi atakami rywala (Grunwald prowadził 4:2). - Świetnie funkcjonowała nasza defensywa. Broniliśmy mocno i szczelnie, co dawało nam więcej możliwości w ataku oraz kilka kontr - mówi dla olsztyn.sport.pl Jacek Zyśk, rozgrywający Warmiaków. - Na słowa uznania zasługuje Mateusz Gawryś. Jego postawa w bramce dała nam potrzebny spokój. Te czynniki spowodowały, że na przerwę schodziliśmy z sześciobramkową przewagą (17:11).

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Przewaga rosła, a trener Karol Adamowicz dawał szanse wszystkim zawodnikom. Sezon jest długi i taka rotacja w składzie na pewno pozytywnie wpłynie na piłkarzy ręcznych. - Tylko dwóch szczypiornistów z całej kadry nie rzuciło dzisiaj bramki - podkreśla Zyśk. - W wygranej udział miał cały zespół, a to dobry prognostyk przed kolejnym spotkaniem.

Kapitan Warmii Traveland wraz z trójką innych graczy do meczu przygotowywał się indywidualnie. Wszystko z powodu drobnego urazu, którego doznał w poprzednim pojedynku z SMS Gdańsk (porażka 29:34). Zyśk wszedł na boisku jeszcze w pierwszej połowie i jego gra pozytywnie wpłynęła na postawę zespołu. - Czułem, że wprowadziłem lekki spokój w naszej grze. Może dzięki doświadczonym zawodnikom młodszym gra się lepiej i popełniają mniej błędów - dodaje Jacek Zyśk.

Ostatecznie drużyna ze stolicy Warmii i Mazur pokonała Grunwald Poznań różnicą 10 bramek (32:22).

Następne spotkanie olsztynianie rozegrają w najbliższą sobotę na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna.

Warmia Olsztyn - Grunwald Poznań 32:22 (17:11)

Warmia: Koledziński, Gawryś oraz Królik 4, Kryszeń 5, Terlecki 0, Wojciechowski 4, Prorok 1, Zyśk 2, Kopyciński 6, Sikorski 3, Idzikowski 0, Wierzbicki 0, Deptuła 2, Pstrągowski 2, Bonk 1, Koledziński 2

Pozostałe wyniki 2. kolejki

KPR Wolsztyniak Wolsztyn - Kar-Do-Spójnia Gdynia 32:25, MKS Nielba Wągrowiec - VETREX Sokół Kościerzyna 29:23, AZS UW Warszawa - Wybrzeże Gdańsk 21:28, MKS Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 27:23, MKS Real-Astromal Leszno - Polski Cukier POMEZANIA Malbork 29:28, KZU AZS UKW Bydgoszcz - KS Meble Wójcik Elbląg 24:32.