Filar Warmii Olsztyn wraca do gry. Kołowy za kołowego

To dobra wiadomość dla olsztyńskich sympatyków piłki ręcznej. Od poniedziałku ze szczypiornistami Warmii Traveland trenuje obrotowy Szymon Hegier.
Powrót Hegiera miał miejsce w najlepszym możliwym momencie. Zbiegł się on w czasie z odejściem innego olsztyńskiego kołowego - Piotra Pstrągowskiego. - Jego umowa z klubem została rozwiązana - mówi dla olsztyn.sport.pl Karol Adamowicz, trener Warmiaków. - Na przeszkodzie stanęły sprawy służbowe. Piotrek otrzymał pracę w innym rejonie kraju i postanowił poświęcić się rozwojowi zawodowemu. Niemożliwe byłoby w jego przypadku dopełnianie zobowiązań wobec pracodawcy i dojeżdżanie na treningi.

Jak przyznaje szkoleniowiec, odejście Pstrągowskiego jest dla jego ekipy dużą stratą. Szczypiornista ten zawsze grał na wysokim poziomie i swoim doświadczeniem pomagał w trudnych momentach. - Piotr wiele lat występował w zespole AZS UWM - informuje Karol Adamowicz. - Po dołączeniu do Warmii bez kłopotów wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie.

Zdaniem trenera olsztyńskich szczypiornistów, Szymon Hegier ma szansę wpasować się w styl gry jego drużyny. Przez wiele lat był on ostoją defensywy Warmii. W okresie letnim ze względu na wyjazd zagraniczny nie brał udziału w przygotowaniach do sezonu. - Szymon ma bardzo dobre warunki fizyczne - zaznacza Adamowicz. - Jest wysoki, silny i dobrze zbudowany. Nie wiadomo tylko w jakiej jest formie pod względem kondycyjnym. Był już na jednym treningu, ale to stanowczo za mało, by wrócić do optymalnej dyspozycji.

Oprócz Szymona Hegiera jest dwóch kandydatów do gry na tej pozycji. Mowa tu o Bartoszu Bonku i Macieju Rugieniu. Od decyzji szkoleniowca zależy, którzy z nich będą regularnie występowali na boisku. - Skład ustalamy zawsze na dzień przed spotkaniem - wyjaśnia Karol Adamowicz. - W mojej ekipie nikt nie gra wyłącznie za zasługi. Moją rolą jest wybór dwóch obrotowych, którzy na chwilę obecną są w najlepszej dyspozycji.

Kolejny pojedynek o ligowe punkty szczypiorniści z Olsztyna stoczą w najbliższą sobotę. Przed własną publicznością podejmą lidera I ligi - Wybrzeże Gdańsk. Początek meczu w hali Urania o godz. 18.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.