Reprezentant Arrachionu MMA Olsztyn: Stójka to mój atut

W najbliższą sobotę zawodnik Arrachionu MMA Olsztyn Karol Celiński stanie do rewanżowej walki z Michałem Fijałką. W pierwszym pojedynku tej dwójki sędziowie orzekli remis. Tym razem klubowy kolega Mameda Chalidowa chce udowodnić, że jest zdecydowanie lepszy.
Olsztyński fighter jest bardzo zadowolony z przepracowanego okresu przygotowawczego. Niedawno zmagał się z niewielkim przeziębieniem, lecz to już historia. - Czuję, że jestem w dobrej formie - mówi dla olsztyn.sport.pl Karol Celiński. - Jestem w pełni zdrów i mam nadzieję, że niedawna drobna infekcja nie będzie miała negatywnego wpływu na moją postawę w ringu.

Podczas treningów Celiński pracował nad wieloma elementami sportów walki. Co więcej, miał do dyspozycji najwyższej klasy sparingpartnerów. - Najpierw pracowałem nad siłą i wytrzymałością - podkreśla zawodnik Arrachionu. - Podczas obozu w Zakopanem często biegałem po górach, by poprawić wydolność organizmu. W mojej poprzedniej konfrontacji z Fijałką [gala MMA Attack 3 odbyła się 27 kwietnia - red.] zbyt często dawałem się obalać. Przed nadchodzącym pojedynkiem ćwiczyłem zatem obronę przed sprowadzeniami do parteru. W sparingach pomagali mi też Mamed Chalidow oraz Aslambek Saidow.

Co ciekawe, obaj najbliżsi rywale mają zupełnie inne atuty. Z tego względu ich taktyki na sobotni pojedynek mogą być diametralnie różne. - Ja jestem zdecydowanie wyższy i cięższy od mojego przeciwnika - zaznacza Karol Celiński. - Będę za wszelką cenę próbował wykorzystać przewagę wzrostu oraz zasięgu ramion. Dlatego postaram się być jak najdłużej w stójce.

Rewanżowa bitwa obu zawodników odbędzie się w Stargardzie Szczecińskim. Przeciwnik olsztynianina jest reprezentantem Bersekers Team Szczecin, więc można stwierdzić, że to starcie na jego terenie. Dla Karola Celińskiego nie ma to jednak żadnego znaczenia. - To, że pojedynek będzie miał miejsce bliżej jego rodzinnych stron, a dalej od moich, jest dla mnie nieistotne - mówi klubowy kolega Mameda. - Wiele razy biłem się w obcych krajach z reprezentantami gospodarzy i taki stan rzeczy nie jest mi obcy.

Druga konfrontacja Fijałka - Celiński odbędzie się w najbliższą sobotę podczas gali Arena Bersekerów 4.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.