Hegier pali się do gry. Warmia podejmuje lidera I ligi

- W najbliższym meczu najprawdopodobniej dostanę szansę wyjścia na boisko - mówi Szymon Hegier, który wrócił do Warmii Traveland. Rywalem olsztynian w najbliższą sobotę będzie lider zaplecza Superligi Wybrzeże Gdańsk.
Wybrzeże Gdańsk z kompletem punktów przewodzi w pierwszoligowej tabeli. Pomorzanie na inaugurację rozgrywek pewnie pokonali przed własną publicznością Wolsztyniaka Wolsztyn 35:20, a w kolejnych dwóch potyczkach ograli AZS UW Warszawa 28:21 oraz jednego z faworytów do awansu Nielbę Wągrowiec 22:21.

Przed piłkarzami ręcznymi z Olsztyna zatem trudne zadanie. - Rywale bardzo dobrze grają z kontry - mówi dla olsztyn.sport.pl Szymon Hegier, obrotowy, który po przerwie wraca do kadry Warmii Traveland. - Ich obrona, ustawiona systemem 5:1, jest bardzo solidna. Defensywny pomocnik w takiej sytuacji może swobodnie rozpoczynać akcje ofensywne. Co więcej, bramkarz Wybrzeża, Sebastian Sokołowski, jest zawsze czujny i trudno go pokonać. Największą zaletą gdańszczan jest jednak szeroka kadra. Mogliby podczas meczu wymienić cały skład, a jakość gry i tak by na tym nie ucierpiała.

Jak przyznaje obrotowy olsztynian, lider tabeli jest do pokonania. Trzeba jednak uniemożliwić rywalom swobodną grę z kontry. - Powinniśmy grać tylko do tzw. pewnej piłki - podkreśla Szymon Hegier. - Najlepiej będzie ustawić się w obronie systemem 6:0. Zagęścimy wtedy pole gry i utrudnimy im dostęp do naszej bramki.

Przypomnijmy, że kołowy Warmii Traveland Olsztyn niedawno dołączył do zespołu po długiej przerwie. Latem nie mógł przygotowywać się z resztą kolegów ze względu na wyjazd zagraniczny. - W najbliższym meczu najprawdopodobniej dostanę szansę wyjścia na boisko - przypuszcza Hegier. - Pod względem wydolnościowym oraz siłowym wszystko jest ze mną w porządku. Potrzebuję jedynie około dwóch tygodni, by oswoić się z piłką i ponownie zgrać się z chłopakami. Jak do tej pory wziąłem udział w pięciu treningach.

Jeśli chodzi o obsadę pozycji kołowego, to trener Karol Adamowicz nie może narzekać na brak kandydatów. Oprócz wspomnianego Hegiera do dyspozycji są jeszcze Maciej Rugień i Bartosz Bonk.

Mimo że Warmia Traveland nie będzie faworytem starcia w hali Urania, to nie oznacza, że jest bez szans. W opinii Szymona Hegiera zaletą jego drużyny jest połączenie doświadczonych graczy z młodymi i żądnymi sukcesów szczypiornistami. - Naszymi weteranami są bez wątpienia Jacek Zyśk i Karol Królik - wyjaśnia. - Oprócz tego mamy młodego skrzydłowego Aleksandra Kryszenia, a na rozegraniu bardzo dobrze spisuje się Bartosz Idzikowski.

Początek spotkania Warmia Traveland - Wybrzeże Gdańsk w sobotę w Uranii o godz. 18.

Spotkania 4. kolejki

Warmia Traveland Olsztyn - Wybrzeże Gdańsk, UKS KAR-DO Gdynia - AZS UW Warszawa, Nielba Wągrowiec - Wolsztyniak Wolsztyn, MKS Poznań - Sokół Kościerzyna, Astromal Leszno - Grunwald Poznań, AZS Bydgoszcz - SMS ZPRP Gdańsk, Wójcik Meble Elbląg - Pomezania Malbork.

I LIGA1. Wybrzeże Gdańsk3685:62
2. Pomezania Malbork34107:81
3. Nielba Wągrowiec3476:63
4. Warmia Olsztyn3490:79
5. Astromal Leszno3487:80
6. MKS Poznań3480:75
7. SMS ZPRP Gdańsk3485:83
8. Wolsztyniak Wolsztyn3481:84
9. UKS KAR-DO Gdynia3486:89
10. Wójcik Meble Elbląg3285:85
11. Sokół Kościerzyna3272:79
12. AZS UW Warszawa3066:83
13. Grunwald Poznań3061:83
14. AZS Bydgoszcz3076:111
Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.