Sport.pl

Rajd Dakar. Hołowczyc zmienia pilotów jak rękawiczki

PAP
08.11.2013 , aktualizacja: 08.11.2013 13:54
A A A
Nowe auto, którym Hołowczyc wystartuje w Dakarze 2014

Nowe auto, którym Hołowczyc wystartuje w Dakarze 2014 (Fot. x-raid.de)

Rosjanin Konstantin Żilcow będzie pilotem Krzysztofa Hołowczyca w Rajdzie Dakar 2014 - poinformowała PAP Anna Kapusta z Hołowczyc Management. W poprzedniej edycji imprezy pilotem był Portugalczyk Filipe Palmeiro, wcze¶niej przez kilka lat jeĽdził z Belgiem Jean Markiem Fortinem
Olsztynianin ponownie pojedzie w zespole Monster Energy X-raid Team, który wystawi cztery samochody Mini All4 Racing. Francuz Stephane Peterhansel otrzyma auto czarne, Hołowczyc - czerwone, Hiszpan Nani Roma - żółte, a Argentyńczyk Orlando Terranova - pomarańczowe.

48-letni Żilcow jest jednym z najbardziej do¶wiadczonych pilotów startuj±cych w Dakarze. Zadebiutował w imprezie w 2005 roku, póĽniej zajmował prawy fotel w buggy Francuza Jean-Louisa Schlessera.

W tym roku zaj±ł w Dakarze trzecie miejsce, pomagaj±c swojemu rodakowi Leonidowi Nowickiemu (Mini). Hołowczyc rajdu nie ukończył. Na trasie 3. etapu miał poważny wypadek, doznał złamania żeber, urazu kręgosłupa i nie mógł kontynuować rywalizacji.

Na razie nie wiadomo, czy Żilcow będzie jeĽdził z Hołowczycem także w innych imprezach sezonu 2014. Umowa obowi±zuje na razie tylko na Dakar.

Najbliższa edycja rajdu będzie szóst± rozgrywan± w Ameryce Południowej. Rozpocznie się 5 stycznia w argentyńskim Rosario, a zakończy 18 stycznia w Valparaiso w Chile.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX