Sport.pl

Kajakarze opanowali Aquasferę. Lekcje pod okiem mistrza

Akcja ?Dzieciaki na Kajaki? ruszyła dopiero pod koniec października, ale już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. - Śmiałków postaramy się jak najszybciej wdrażać w odpowiedni system treningowy - mówi Adam Seroczyński, utytułowany kajakarz z Olsztyna.
Początkowo zakładano, że w zajęciach, które mają na celu zachęcenie dzieciaków do uprawiania sportu, będzie uczestniczyło 20 osób. Szybko jednak trzeba było zweryfikować te plany. - Za każdym razem przychodzi ich więcej - mówi dla olsztyn.sport.pl Adam Seroczyński, brązowy medalista olimpijski z Sydney i instruktor w Kayak Sport Club Olsztyn. - Młodych adeptów, którzy zawitają na nasze zajęcia po raz pierwszy, przekonujemy że warto na poważnie zainteresować się kajakarstwem. Takich śmiałków postaramy się jak najszybciej wdrażać w odpowiedni system treningowy.

Instruktorzy są bardzo zadowoleni z umiejętności pływackich, jakimi dysponują dzieci. - Nie spodziewaliśmy się, że wszystkie, które przyjdą na pływalnię, od razu będą umiały pływać - tłumaczy Adam Seroczyński. - Takie zdolności zdecydowanie ułatwiają nam prowadzenie zajęć. Nie musimy uczyć ich podstaw, tylko od razu możemy przejść do pierwszych prób wiosłowania.

Przypominamy, że treningi są bezpłatne, a jedynym warunkiem, który uczestnicy muszą spełnić jest wiek od 9 do 14 lat. Jak jednak informuje olimpijczyk, nawet te dzieci, które nie mieszczą się w tym progu wiekowym, będą mogły spróbować swoich sił w kajaku. - Zapraszamy również wszystkich gimnazjalistów. Oni też mogą zobaczyć, jak się wiosłuje. Oczywiście zgłaszają się do nas także znacznie młodsi, ale w tym wypadku zmuszeni jesteśmy odmówić. Dziewięć lat to jest ta najniższa granica - dodaje utytułowany kajakarz z Olsztyna.

Treningi odbywają się regularnie w każdą sobotę w Aquasferze od godz. 11. Ze szczegółowym rozkładem zajęć można się zapoznać na banerze, który jest wywieszony w olsztyńskiej pływalni.

Rodzice zapisywać swoje pociechy mogą pod numerami telefonów: 606 133 033, 606 820 478 i 602 444 008. Udział w akcji jest bezpłatny.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: