Rajd Dakar. Hołowczyc pojechał słabo i spadł w generalce

Olsztynianin jeszcze przed startem do drugiego etapu zapowiadał walkę o czołowe lokaty. Niestety, w poniedziałek na trasie nie ustrzegł się błędów. Odcinek specjalny z San Luis do San Rafael ukończył na 11. miejscu i spadł na dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Kolega z zespołu Krzysztofa Hołowczyca, Stephane Peterhansel, okazał się najlepszy ze stawki 145 kierowców, którzy w poniedziałek rywalizowali w Argentynie. 11-krotny zwycięzca Dakaru pokonał trasę w 3 godziny 52 minuty i 5 sekund, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu. Tuż za nim uplasował się Carlos Sainz jadący bardzo szybkim autem buggy i stracił do lidera zaledwie 46 sekund. Pierwszą trójkę zamknął niezwykle doświadczony Giniel de Villiers, którego od lidera dzieliło 5 minut i 34 sekund.

Hołowczyc ostatecznie dotarł na metę na 11. miejscu, aż 37 minut i 8 sekund za zwycięzcą. A przypomnijmy, że olsztynianin w niedzielę na odcinku specjalnym uzyskał identyczny czas jak Peterhansel (obaj jadą autami mini all 4 racing w teamie X-raid). Choć wciąż nie wiadomo, dlaczego Polak wypadł tak słabo, to pierwsze informacje mówią o prawdopodobnej awarii pojazdu.

Co ciekawe, szybciej od popularnego "Hołka" poniedziałkową trasę pokonał Argentyńczyk Lucio Alvarez, czyli ten, na którego skarżył się polski kierowca dzień wcześniej. To właśnie Alvarez jadący znacznie wolniej blokował Hołowczyca na trasie, co jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl kosztowało go stratę około dwóch minut.

Już we wtorek kolejny etap, a kierowcy samochodów tym razem przejadą 292 km dojazdówki oraz 301 km odcinka specjalnego z San Rafael do San Juan.