Sport.pl

Otyliada w Aquasferze, czyli nocny maraton z pływaniem

Patronem imprezy, w której udział potwierdziło ponad 1000 osób jest Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska z Aten. - To dobry pomysł, ponieważ jest najbardziej rozpoznawalną pływaczką w Polsce - mówi Krzysztof Pielowski, zawodnik MTP Kormoran Olsztyn.
Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2014 odbędzie się jednocześnie na 31 pływalniach w całym kraju. Jedną z aren będzie olsztyńska Aquasfera. - Chcemy w ten sposób uczcić drugie urodziny pływalni - mówi Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - Spodziewamy się, że podczas trwania tej zabawy odwiedzi nas ponad 1000 osób.

Na wszystkich pływaków, którzy 1 marca przyjdą do Aquasfery czeka dużo atrakcji. Podczas urodzinowej Aquanocy będzie można wziąć udział w wielu konkursach, jak aqua animacje, pływanie kajakiem polo czy meczach towarzyskich w piłkę ręczną lub siatkówkę. Oprócz tego organizatorzy nagrodzą m.in. najstarszego i najmłodszego uczestnika, a także najliczniejszą rodzinę.

Patronat nad imprezą objęła Otylia Jędrzejczak, która w ten sposób chce zachęcić ludzi do aktywnego spędzania czasu. - To dobry pomysł, ponieważ jest najbardziej rozpoznawalną pływaczką w Polsce - mówi Krzysztof Pielowski z MTP Kormoran. - Ja na początku swojej przygody z wodą, kiedy jeszcze uczęszczałem do drugiej klasy mogłem trenować zaledwie przez 45 minut tygodniowo. A to dlatego, że w Olsztynie był tylko jeden mały basen na ul. Głowackiego. Teraz jest ich w mieście o wiele więcej, a co za tym idzie dzieciaki mają co raz większe możliwości. Warto z tego korzystać.

To m.in. sukcesy na arenie międzynarodowej Otylii Jędrzejczak sprawiły, że pływanie zyskało w Polsce na popularności, a z czasem rozwinęła się infrastruktury tej dyscypliny. - Z lekkim opóźnieniem, ale faktycznie zaczęło powstawać mnóstwo obiektów pływacki w całej Polsce - wyjaśnia Jacek Puciło trener MTP Kormoran. - To był pierwszy etap korzystania z jej wizerunku. Teraz kiedy mamy już gdzie trenować, ona jeszcze raz o sobie przypomina i myślę, że to znakomite rozwiązanie.

Organizatorzy Otyliady 2014 przygotowali darmowy bilet, który w dniu imprezy będzie upoważniał do wejścia na pływalnie. Wystarczy wypełnić specjalny kupon promocyjny, który od 25 lutego od godz. 8 będzie dostępny pod adresem aquasfera.olsztyn.eu.

O przyznaniu wejściówek zdecyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsce jest ograniczona. Początek nocnego pływania 1 marca o godz. 20.

Więcej o sporcie na Warmii i Mazurach czytaj na olsztyn.sport.pl

Więcej o: