Falstart piłkarek z Olsztyna. Trener dostrzega pozytywy

Nie tak zawodniczki KKP Stomil wyobrażały sobie rozpoczęcie rundy wiosennej w pierwszej lidze. Olsztynianki na wyjeździe przegrały ze Sztormem Gdańsk 0:2. - Mimo to nie odstawaliśmy od nich pod względem poziomu gry - mówi trener Dariusz Maleszewski.
Zawodniczki z Warmii i Mazur wróciły do ligowych potyczek po czterech miesiącach przerwy. Poprzedni mecz o punkty rozegrały dokładnie 26 października, kiedy to uległy w Warszawie z tamtejszej Polonii 0:2. - Przerwa zimowa była dla nas bardzo pracowita - przyznaje Dariusz Maleszewski, szkoleniowiec KKP Stomil Olsztyn. - Pojechaliśmy na dwa obozy przygotowawcze do Ornety oraz rozegraliśmy cztery sparingi. Mogliśmy sobie na to pozwolić, ponieważ mieliśmy potrzebne na to środki [sponsorem klubu została Galeria Warmińska - red.].

W pierwszej kolejce rundy wiosennej beniaminek z Olsztyna, który zajmuje ostatnią pozycję w tabeli, zmierzył się z liderem - zespołem Sztorm Gdańsk. - Już na początku straciliśmy gola - relacjonuje Maleszewski. - Jedna z rywalek strzelała z dystansu, ale nasza bramkarka obroniła to uderzenie. Niestety, przy dobitce była już bezradna.

Później piłkarki Stomilu grały z przeciwniczkami jak równy z równym. - Byliśmy blisko doprowadzenia do remisu - podkreśla szkoleniowiec KKP. - W ostatniej minucie to jednak gospodynie po skutecznej kontrze podwyższyły na 2:0. Miejscowi kibice mówili nam jednak, że zaprezentowaliśmy dużo lepszą piłkę niż jesienią, kiedy to przegraliśmy z tym samym zespołem w Olsztynie 0:3.

Dariusz Maleszewski przekonuje, że jego piłkarki z kolejki na kolejkę będą prezentowały się coraz lepiej. - Sztorm jest kandydatem do awansu, a my bronimy się przed spadkiem - przypomina. - Mimo to nie odstawaliśmy od nich pod względem poziomu gry. Nasze dziewczyny po awansie do pierwszej ligi zetknęły się z trochę inną piłką. Muszą pamiętać, że dla nas kluczowe będą pojedynki z drużynami z dołu tabeli.

Jeden z takich meczów czeka stomilanki w drugą niedzielę kwietnia. Zagrają wówczas u siebie z Czwórką Radom, która jest na siódmej pozycji. Spotkanie odbędzie się na sztucznym boisku przy Szkole Podstawowej nr 18 na Dajtkach. Początek o godz. 11.

Spotkania 10. kolejki

- środa: Sztorm Gdańsk - KKP Stomil Olsztyn 2:0, Błękitni Stargard Szczeciński - Unifreeze Górzno, Sportowa Czwórka Radom - UKS SMS Łódź, Praga Warszawa - Zamłynie Radom, Polonia Poznań - Medyk II Konin.