Sport.pl

Bieg Uniwersytecki. Kryzys na trasie nie ominął najlepszych

- Najtrudniej było między 7 a 10 kilometrem - mówi Damian Pieterczyk, zwycięzca II Biegu Uniwersyteckiego, który odbył się w ramach Festiwalu Telewizyjnych Filmów Sportowych w Olsztynie.
Do sobotniej rywalizacji na dystansie 10 kilometrów przystąpiły łącznie 372 osoby. Uczestnicy wystartowali ze stadionu lekkoatletycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, by przemierzać ścieżki oraz ulice Kortowa, a następnie wrócić w to samo miejsce na linię mety. Najszybszy okazał się reprezentant olsztyńskiej straży pożarnej Damian Pieterczyk (czas 32.12 min). - Z racji wykonywanej pracy ćwiczenia fizyczne nie są mi obce - mówił zwycięzca. - Strażacy muszą mieć dobrą kondycję. Najtrudniej było między 7 a 10 kilometrem. Starałem się narzucić mocne tempo.

Drugi był inny olsztynianin Dawid Worobiec. - Damian jest naprawdę mocny - chwalił swojego konkurenta. - Uciekł mi już na samym początku. Pokonanie całej trasy przy dobrej prędkości było nie lada wyzwaniem. Po 8 kilometrze miałem lekki kryzys.

I dodaje: - Najważniejsza była jednak dobra zabawa. Spotkałem się ze znajomymi i bardzo się z tego cieszę.

Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Przedwojewski. - Biorąc pod uwagę z kim startowałem, to jestem zadowolony, że mogłem chociaż przez chwilę dotrzymać chłopakom kroku - przyznał brązowy medalista. - Bardzo dużo trudności sprawiły mi liczne podbiegi. Natomiast na prostych odcinkach trochę odpoczywałem. Niestety nie mieliśmy wiele czasu na podziwianie uroków Kortowa.

Rywalizację wśród kobiet zdominowała Marta Barcewicz, ale na mecie nie była usatysfakcjonowana swoim wynikiem. - Mój czas nie jest rewelacyjny, ponieważ nie udało mi się złamać bariery 40 minut [uzyskała 40.02 min.] - mówiła. - Za tydzień biorę udział w ultramaratonie, więc było to dla mnie dobre przetarcie. Trasy w Kortowie nie zaliczyłabym do łatwych. Najtrudniejszy był moment przy plaży, ponieważ tam najsilniej wiało.

Wyniki II Biegu Uniwersyteckiego:

Mężczyźni:

1. Damian Pieterczyk (Straż Pożarna Olsztyn) czas 32.12 min.

2. Dawid Worobiec (Team Kopeć) 32.55 min.

3. Bartłomiej Przedwojewski (Państwowa Straż Pożarna) 33.21 min.

Kobiety:

1. Marta Barcewicz (12tri.pl) 40.02 min.

2. Krystyna Pieczulis (AKM Olimp Olsztyn) 43.30 min.

3. Anna Goździejewska (AZS UWM Olsztyn) 45.12 min.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: