Nowy skład Warmii Traveland. Daniel Żółtak znów na boisku

Daniel Żółtak (z nr 10 na koszulce) podczas meczu reprezentacji Polski z Litwą w hali Urania (2010 r.)

Daniel Żółtak (z nr 10 na koszulce) podczas meczu reprezentacji Polski z Litwą w hali Urania (2010 r.) (Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta)

Warmię Traveland Olsztyn w najbliższym sezonie będzie reprezentowało 16 szczypiornistów. - Będziemy walczyć o miejsce w czołowej czwórce tabeli - zapowiada Giennadij Kamielin, trener olsztyńskiego pierwszoligowca.
Największą niespodzianką jest zakontraktowanie obrotowego Daniela Żółtaka, który w 2009 roku razem z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal mistrzostw świata. Co więcej, poprzednio w barwach Warmii Traveland występował nie tak dawno, bo w latach 2011-2012. - Miałem ofertę z jeszcze jednego klubu, ale zdecydowałem się na powrót do Olsztyna - mówi Żółtak, który od pół roku trenuje z drużyną Warmii. - Chciałbym na stałe osiąść w moim rodzinnym mieście. Nie ukrywam, że bardzo cieszę z powrotu na boisko.

Ostatnim klubem 31-letniego zawodnika był ekstraklasowy Górnik Zabrze (2012-2014). Gdy jego kontrakt wygasł, nosił się nawet z zamiarem zakończenia sportowej przygody, a wszystko przez problemy zdrowotne (zerwał wiązadła krzyżowe w kolanie). - Od blisko czterech miesięcy wszystko jest w porządku - przekonuje Daniel Żółtak. - Nic zatem nie stało na przeszkodzie, żebym dołączył do Warmii. Rozmowy z tą drużyną trwały od dłuższego czasu.

Kołowy podpisał umowę, która będzie obowiązywała do grudnia 2015 roku. - Podczas negocjacji to bardziej ja musiałem iść na ustępstwa niż klub - nie ukrywa szczypiornista. - Zimą przystąpimy do kolejnych rozmów. Jeśli się powiodą, przedłużę swój pobyt do końca sezonu. Teraz skupiam się na tym, by swoim doświadczeniem pomóc drużynie.

Reprezentant Polski niechętnie mówi o celach wyznaczonych zespołowi przez zarząd klubu. - Gdy graliśmy w Superlidze, to stawialiśmy sobie konkretne zadanie, a wszyscy pamiętamy, jak to się skończyło [spadek do pierwszej ligi w 2012 roku] - przypomina Żółtak.

Szkoleniowiec Warmiaków Giennadij Kamielin nie ma jednak wątpliwości. - Będziemy walczyć o miejsce w czołowej czwórce tabeli - zapowiada. - A co do Daniela, to mimo że był kontuzjowany przez długi czas i nie grał praktycznie przez dwa lata, to jest w dobrej formie. Widziałem, jak radzi sobie na treningach.

Ściągnięcie Żółtaka to niejedyny ruch transferowy olsztyńskiego pierwszoligowca. Pewne jest już, że z zespołu odchodzą rozgrywający Radosław Jankowski (szuka nowego) oraz skrzydłowy Kamil Nogal (kończy karierę). - Odejście Radka jest dla nas sporą stratą - nie ukrywa Kamielin. - Będziemy musieli wymyślić, w jaki sposób go zastąpić.

Wiadomo natomiast, że do Warmiaków dołączą skrzydłowy Radosław Dzieniszewski (z KPR Legionowo) i rozgrywający Piotr Deptuła (Szczypiorniak Olsztyn). - Nie znam osobiście Radka, ale wiem, że z tym sezonie wywalczył ze swoim zespołem awans do Superligi - zaznacza Żółtak. - Słyszałem na jego temat wiele pozytywnych opinii. Prawoskrzydłowy tej klasy na pewno się nam przyda.

Dzieniszewski w przeszłości również grał dla Warmii (w sezonie 2012/2013). - Nie zapominajmy też o Piotrze Deptule - zwraca uwagę Giennadij Kamielin. - To młody gracz [16 lat], który przychodzi do nas po naukę. Będzie trzeba z nim trochę popracować. Planuję wystawiać go na środku albo na lewym rozegraniu.

Szkoleniowiec olsztynian odnosi się także do ewentualnych, kolejnych wzmocnień. - Więcej transferów nie będzie - mówi wprost Kamielin. - Wpływ na to ma sytuacja finansowa klubu. Ja cieszę się przede wszystkim z tego, że wszystko wyjaśniło się szybko i możemy pracować nad taktyką na kolejny sezon. Zawodnicy będą na urlopach od 1 do 20 lipca, więc do tego czasu normalnie pracujemy.

Skład Warmii Traveland Olsztyn na sezon 2015/2016

Bramkarze: Mateusz Gawryś, Łukasz Zakreta.

Skrzydłowi: Radosław Dzieniszewski, Sebastian Koledziński, Marcin Malewski, Mateusz Kopyciński, Michał Sikorski,.

Rozgrywający: Paweł Deptuła, Piotr Deptuła, Karol Królik, Patryk Terlecki, Michał Krawczyk.

Obrotowi: Daniel Żółtak, Szymon Hegier, Bartosz Bonk, Dominik Droździk.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.

Zobacz także
  • World Tour w Olsztynie. Przygotowania idą pełną parą
  • Robert Kubica podczas 71. Rajdu Polski Rajd Polski. Auta WRC pojadą na Mazurach także w 2016 roku