72. Rajd Polski. Kubica: Odcinki specjalne są hardcore'owe

Szóste miejsce to nie jest czołowa lokata. Walka z kierowcami w fabrycznych autach jest dużym zaskoczeniem. Oby tak dalej - powiedział Robert Kubica po 1. dniu Rajdu Polski.
Kubica w piątek dwa razy miał drugi czas na odcinkach specjalnych - na szóstym oesie Babki oraz na kończącym dzień dziewiątym odcinku na torze w Mikołajkach. W klasyfikacji generalnej Rajdu Polski zajmuje bardzo dobre szóste miejsce.

Dzień był udany. Zaczęliśmy spokojnie, a potem zaczęliśmy się poprawiać z oesu na oes. Popołudniowa pętla nie była łatwa, bo nie była najlepsza sytuacja z oponami, ale daliśmy sobie z tym radę. Rytm był dobry, na kończącym oesie mieliśmy cztery twarde opony, więc też udało się trochę czasu nadrobić, prawie udało się wygrać, ale szkoda. Cały dzień bardzo udany, bez większych problemów - powiedział Kubica.

Odcinki specjalne są naprawdę hardcore'owe i trzeba mieć stuprocentowe zaufanie do auta, notatek i tego, co się robi. A to nie jest łatwe - dodał.

Szóste miejsce to nie jest czołowa lokata. Bardziej mnie cieszy dobrze przejechany dzień i fajnie przejechane oesy. Walka z kierowcami w fabrycznych autach jest dużym zaskoczeniem. Oby tak dalej. Jutro będzie długi dzień, bardzo wymagające i szybkie oesy. Teraz idziemy sobie trochę odpocząć, obejrzymy wideo z zapoznania i pójdziemy spać, żeby być w pełnej formie - mówił Kubica.

Więcej o Lotos 72. Rajdzie Polski czytaj na olsztyn.sport.pl.