Sport.pl

Lakers przegrali finał, ale i tak awansowali [ZDJĘCIA]

Jeziorowcy ulegli Panthers B Wrocław 13:26. Olsztynianie już wcześniej jednak zapewnili sobie awans do pierwszej ligi futbolu amerykańskiego.
Emocje związane z wyłonieniem zwycięzcy finału skończyły się w pierwszej połowie. Wrocławianie zdobyli w niej 20 punktów, nie tracąc żadnego. Druga odsłona była bardziej wyrównana, jednak wynikało to głównie z chęci kontrolowania przewagi przez Panthers.

Amerykanie niezbędni w I lidze

Olsztynianie już wcześniej zapewnili sobie jednak grę w I lidze. - Ten awans jest zwieńczeniem naszej pracy na treningach - mówi Bartosz Rudzki, zawodnik Olsztyn Lakers. - Ciężko trenowaliśmy w śniegu i błocie, np. poprzez przerzucanie opon. Dużo pomogło nam dwóch amerykańskich zawodników [Jamar Dials i Ashley Richards], którzy kilka miesięcy temu przyjechali do nas z Węgier. Podczas treningu udzielają nam wielu cennych wskazówek.

I dodaje: - Bardzo się cieszę, że awansowaliśmy do I ligi, jednak promocja sportowa wiążę się również z nowymi obowiązkami. Przede wszystkim gra w I lidze będzie droższa. Składki będą wyższe, a wyjazdy dłuższe. Myślę, że więcej jest jednak pozytywów. Oprócz odczuwanej dumy, już chyba nikt nie będzie chodził na trening dla rozrywki. U wszystkich graczy wzrośnie odpowiedzialność za to, co robią. Wiem, że motywacja będzie jeszcze większa. Kluczowe będzie zatrzymanie w zespole amerykańskich graczy, którzy w listopadzie planują powrót do kraju.

Następny sezon PLFA1 wystartuje na przełomie marca i kwietnia. Olsztyn Lakers rozpoczną przygotowania na początku 2017 roku, po uprzedniej rekrutacji nowych zawodników.

Jesteśmy na Facebooku i Twitterze Dołącz do nas i dziel się opiniami.
Jeśli chciałbyś nas zainteresować ciekawym tematem, pisz na: redakcja@olsztyn.agora.pl

Więcej o: