Warmia Traveland zaczyna grę w Pucharze Polski

Olsztynianie w środę rozegrają wyjazdowy mecz 1/16 krajowego pucharu przeciwko Bestios Białystok.
Warmia udanie zakończyła pierwszą rundę ligi. 7 grudnia olsztynianie rozgromili SMS ZPRP Gdańsk 35:19 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Teraz rozpoczną rywalizację w Pucharze Polski. Na początek Warmiacy wylosowali przeciwnika, w starciu z którym wydają się być zdecydowanym faworytem.

Kolejne absencje wśród olsztynian

Bestios Białystok to klub, w którym dwa lata temu utworzono sekcję piłki ręcznej. Obecnie drużyna występuje w II lidze, gdzie spisuje się bardzo źle. W swojej grupie Bestios zajmuje ostatnie, dwunaste miejsce z dorobkiem trzech punktów (zwycięstwo i remis) w dziesięciu spotkaniach. Wydaje się więc, że grający klasę rozgrywkową wyżej Warmiacy nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywala z Białegostoku. Problemem olsztynian wciąż są jednak kontuzje. W ostatnim czasie lista pauzujących powiększyła się o kolejne nazwiska.

Skrzydłowego Sebastiana Koledzińskiego na początku roku czeka operacja barku i przy okazji meczu pucharowego nie jest brany pod uwagę. Marcin Malewski, najlepszy strzelec Warmiaków, doznał pęknięcia kości w prawej nodze pod koniec meczu z SMS ZPRP i do treningów wróci dopiero w styczniu. W Białymstoku będzie pełnić rolę asystenta Giennadija Kamielina. Z kolei Damian Przytuła otrzymał powołanie do reprezentacji polski juniorów. Zgrupowanie zaczyna się 15 grudnia i potrwa tydzień, więc bardzo wątpliwe, aby 18-letni rozgrywający pojechał z drużyną na Podlasie.

Warmia zagra jednak o awans

- Do Białegostoku pojedzie dziewięciu chłopaków gotowych do gry - mówi Sebastian Koledziński, gracz Warmii Traveland. - Pamiętając, że wśród nich są dwaj bramkarze, oznacza to, że trener będzie mieć do dyspozycji jednego rezerwowego z pola.

I dodaje: - Przed wyjazdem do Białegostoku odbędziemy tylko jeden trening, dzień przed spotkaniem. O rywalu nie wiemy zbyt wiele, jednak i w tym mocno okrojonym składzie będziemy chcieli uzyskać awans do kolejnej rundy.

Początek meczu o godz. 17.