Jubileusz samochodowego GP Olsztyna. Auta jak bolidy

Po raz dziesiąty załogi będą rywalizować o Puchar Prezydenta Olsztyna. To ostatni akcent sezonu motorowego na Warmii i Mazurach.
Tegoroczne Samochodowe Grand Prix Olsztyna składa się z pięciu odcinków (stadion OSiR- u oraz ul. Piękna Góra) o długości niemal 6 km. Początek zmagań w niedzielę o godz. 10:40. Nagrody najlepszym wręczone zostaną na rynku Starego Miasta o godz. 16:30 podczas VIII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

Staniszewski: Peugeot jak bolid

Faworytami imprezy są zwycięzcy tegorocznego cyklu Szuter Cup: Zbigniew Staniszewski i Sebastian Rozwadowski. Olsztynianie wystartują w samochodzie Peugeot 207. - Specjalnie na tę imprezę zmieniliśmy przystosowanie samochodu - mówi Zbigniew Staniszewski. - Do tej pory Peugeot nadawał się do pełnych dziur, szutrowych tras. Teraz bardziej przypomina bolid Formuły 1. Prześwit samochodu wynosi zaledwie 5 cm. Nie mogę się już doczekać niedzielnego startu, przygotowuje się do niego już od miesiąca.

Sebastian Rozwadowski, pilot Zbigniewa Staniszewskiego, wystartuje 2 stycznia w Rajdzie Dakar. Olsztyńskie zmagania będą dla niego ostatnim sprawdzianem przez najsłynniejszym rajdem świata. Dla Rozwadowskiego będzie to drugi występ w tej imprezie. Olsztynianin będzie pilotem Litwina Benediktasa Vanagasa, z którym rok temu zajął 26. miejsce. Polsko-litewska załoga wystartuje w Toyocie Hilux, najnowszej specyfikacji 2016.