Szósty mecz wyjazdowy i szósta porażka KKS-u

Olsztynianki uległy 67:76 Politechnice Gdańskiej w wyjazdowym meczu I ligi koszykówki kobiet.
Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną podopiecznych Tomasza Sztąberskiego 20:14. W drugiej odsłonie wynik oscylował wokół remisu do końcówki kwarty, kiedy to gospodynie rzuciły 12 punktów bez odpowiedzi olsztynianek. Do przerwy Politechnika prowadziła więc 42:35.

Ostatnia kwarta przesądziła o porażce KKS-u

Po zmianie stron KKS szybko doprowadził do remisu po 42. Na dwie minuty przed końcem kwarty celny rzut za trzy punkty Joanny Markiewicz dał przyjezdnym prowadzenie 51:49. Zawodniczka będąca też kapitanem olsztynianek po chwili zdobyła kolejne punkty w podobny sposób. Przed ostatnią kwartą był remis 56:56.

Kluczowy dla losów spotkania okazało się sześć minut, w którym gdańszczanki zdobyły dwanaście punktów, a KKS tylko dwa. W końcówce podopieczne Tomasza Sztąberskiego grały agresywnie w defensywie, ale zamiast przechwytów były rzuty wolne, które gospodynie zamieniły na punkty.

Ostatecznie KKS przegrał 67:76.

Był to ostatni występ olsztynianek w tym roku. Następne spotkanie podopieczne Tomasza Sztąberskiego rozegrają 7 stycznia we własnej hali z AZS-em Uniwersytetem Warszawskim.

Politechnika Gdańska - KKS Olsztyn 76:67 (14:20, 28:15, 14:21, 20:11)

Politechnika: Martyna Pyka 24, Edyta Faleńczyk 14, Marianna Duszkiewicz 10, Agnieszka Przybytek 9, Oliwia Radoń 7, Karolina Brzozowska 6, Justyna Wróbel 4, Agnieszka Wierzbicka 2, Kinga Jaroszewska i Natalia Ławicka

KKS: Ksenia Zajączkowska 17, Natalia Żukowska 14, Aneta Burandt 14, Joanna Markiewicz 12, Justyna Różańska 6, Jolanta Wichłacz 2, Wiktoria Bałdyga 2, Aleksandra Olęcka i Dagmara Czaplińska