Joanna Jędrzejczyk gościła w Galerii Warmińskiej

Joanna Jędrzejczyk w Galerii Warmińskiej

Joanna Jędrzejczyk w Galerii Warmińskiej (Sebastian Chrostowski)

Mistrzyni UFC w wadze słomkowej opowiadała kibicom o swoich najbliższych planach.
W następnym tygodniu Joanna Jędrzejczyk wylatuje do Stanów Zjednoczonych, aby rozpocząć przygotowania do następnej walki w obronie mistrzowskiego tytułu federacji UFC w MMA.

Mistrzyni wróci na ring w kwietniu lub maju

- Cały czas jestem w kontakcie z władzami UFC. Najprawdopodobniej następną walkę stoczę pod koniec kwietnia lub na początku maja - mówi Joanna Jędrzejczyk. - Moja rywalka nie jest jeszcze znana. Wiele dziewczyn w mojej wadze jest chętnych, aby spróbować odebrać mi tytuł, ale przed nimi walki eliminacyjne. Te, które wypadną najlepiej, znacznie zbliżą się do mistrzowskiego pojedynku.

Olsztynianka opowiadała również o kulisach swojej przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych. - Bycie mistrzynią MMA to nie tylko treningi i walki - mówi popularna ,,JJ". - To także obowiązki względem federacji, reklamodawców, sponsorów i mediów. Mieszkając na stałe w Olsztynie miałam utrudnione zadanie. Czasami bywały dni, w których po dwadzieścia godzin spędzałam w samolotach. Zdecydowałam się również na przeprowadzkę ze względu ambicji sportowych. Na Florydzie trenuję z najlepszymi trenerami na świecie i sparuję ze znakomitymi zawodniczkami.

I dodaje: - Bardzo ciężko pracuję, trenując dwa razy dziennie. Wszystko po to, aby być jeszcze lepszą, bo konkurencja jest spora i mocna. Nadal mam jednak Olsztyn w sercu. Tutaj się urodziłam, wychowałam i tutaj trenowałam, aby zostać mistrzynią świata. Za każdym razem, kiedy wracam do Olsztyna, cieszę się, że znowu spędzę kilka tygodni w rodzinnych stronach.

Zobacz także
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2016 w Olsztynie WOŚP 2017 w Olsztynie. TOP 10 najlepszych imprez
  • Radość Joanny Jędrzejczyk. Jędrzejczyk obroniła mistrzostwo, ale łatwo nie było
  • Joanna Jędrzejczyk podczas treningu w sali Berkut Arrachion Olsztyn, kwiecień 2016 r. Joanna Jędrzejczyk (nieoczekiwanie) opuściła Arrachion