KKS Olsztyn lepszy od najlepszej drużyny I ligi

KKS Olsztyn

KKS Olsztyn (PRZEMYSLAW SKRZYDLO)

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego sprawiły niespodziankę, wygrywając 65:64 z liderem rozgrywek AZS Uniwersytetem Gdańskim.
W pierwszej kwarcie żaden z zespołów nie uzyskał znaczącej przewagi. KKS wygrał tę odsłonę 20:18. Bardzo dobrze spisywały się Ksenia Zajączkowska i Aneta Burandt. Obie zdobyły 15 punktów.

Drugą kwartę gospodynię rozpoczęły jeszcze lepiej. Po celnym rzucie wolnym Jolanty Wichłacz, prowadziły 35:28. Od tego momentu zespół z Gdańska zaczął jednak odrabiać straty i na przerwę schodził prowadząc 40:35, zdobywając w ciągu pięciu minut zdobył dwanaście ,,oczek" bez odpowiedzi KKS-u.

Znakomita końcówka KKS-u

Regres gry KKS-u trwał nadal w trzeciej odsłonie. Po 23 minutach AZS UG prowadził 53:43. Ale od tej pory to olsztynianki zaczęły odrabiać straty i po trzech kwartach przegrywały już tylko 52:56.

Ostatnie dziesięć minut gry było bardzo nerwowe w wykonaniu obu drużyn. Pierwszy punkt dopiero po dwóch minutach od rozpoczęcia tej kwarty rzuciła Ksenia Zajączkowska.

Na 118 sekund przed końcem po celnym rzucie Cieślickiej AZS prowadził 64:61. Kilkanaście sekund później stratę do jednego punktu zniwelowała Jolanta Wichłacz. Na minutę do końca dwa razy z rzutów wolnych do kosza trafiła kapitan Joanna Markiewicz. Przyjezdne mogły jeszcze wygrać mecz, ale Paulina Kuras spudłowała rzut za trzy punkty. KKS Olsztyn ostatecznie wygrał 65:64 i sprawił kolejną niespodziankę.