Sport.pl

NOWE! Wojciech Ferens odchodzi z AZS. Teraz Zaksa

Grad informacji napływa z obozu siatkarskiego Indykpolu AZS Olsztyn. Kolejną nowością jest fakt, że zespół z Kortowa opuści utalentowany przyjmujący Wojciech Ferens. Jego nowym pracodawcą została Zaksa Kędzierzyn-Koźle, czyli aktualny wicemistrz Polski.
Ferens barwy AZS reprezentował od 2010 roku, kiedy rozpoczynał swoją przygodę z seniorskim sportem. Przez trzy lata gry w Olsztynie znacznie rozwinął swoje umiejętności i coraz częściej otrzymywał kuszące propozycje z najlepszych zespołów w Polsce. Skusił się dopiero po sezonie 2012/2013, a jego nowym pracodawcą zostanie Zaksa Kędzierzyn-Koźle. Warto także przypomnieć, że 22-letni zawodnik zyskał uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski Andrei Anastasiego. Włoch powołał go nawet do 22-osobowej kadry na Ligę Światową 2013.

Decyzji przyjmującego o transferze do Kędzierzyna-Koźla nie ma się co dziwić. Oprócz intratnej propozycji finansowej będzie miał okazję gry w europejskich pucharach oraz o najwyższe cele w kraju. W Zaksie występują takie sławy jak Paweł Zagumny, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek, a trenerem jest Sebastian Świderski.

Więcej o: