Sport.pl

Matti Oivanen nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn

Reprezentant Finlandii i brat Mikko Oivanena znanego z występów w Resovii czy gdańskim Treflu, w nadchodzącym sezonie będzie bronił barw olsztyńskiego klubu. 27-latek to nowy środkowy Indykpolu AZS.
Finn związał się z AZS-em roczną umową i ma być dużym wzmocnieniem dla zespołu, który minione dwa sezony kończył na ostatnim miejscu w PlusLidze. Matti swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku dziewięciu lat, ale na przełom w jego karierze trzeba było poczekać do 2008 roku. Wtedy to został zawodnikiem francuskiego Beauvais Oise UC. W podpisaniu kontraktu pomogły mu tytuły najlepszego debiutanta ligi fińskiej czy najlepszego serwującego całych rozgrywek.

W nowym klubie długo miejsca jednak nie zagrzał, bo zaledwie 12 miesięcy później grał już we włoskiej ekstraklasie, w Copra Piacenza. Stamtąd trafił do innego zespołu z Półwyspu Apenińskiego Volley Forli, ale również tylko na jeden sezon.

Ponadto Oivanen w swoim dorobku może pochwalić się występami w rosyjskiej Superlidze, gdzie w latach 2011-2012 związał się kontraktem z tamtejszym Gubernja Niżnyj Nowogród. Potem wrócił jeszcze do Finlandii (Hurrikaani-Loimaa), ale brakowało mu siatkówki na wysokim poziomie. W niedzielę okazało się, że teraz będzie trenował w Olsztynie pod okiem Krzysztofa Stelmacha. Mierzący 199 cm wzrostu zawodnik potrafi atakować piłkę na pułapie 355 cm, a skacząc do bloku, sięga 320 cm.

Matti razem ze swoim bratem bliźniakiem Mikko jest także reprezentantem Finlandii, w której zanotował już ponad 158 występów. W nadchodzącym sezonie razem ze środkowym Piotrem Hainem mają być pewnym punktem drużyny Indykpolu AZS. Przypomnijmy, że od czasu objęcia przez Stelmacha posady szkoleniowca, to drugi transfer w zespole z Olsztyna. Wcześniej zdecydowano się pozyskać rozgrywającego Macieja Dobrowolskiego z Resovii Rzeszów.

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: