Sport.pl

Siatkarze AZS opanowali Ostrołękę. "Olsztyńska kolonia"

Siatkarze Kamil Obrębski, Michał Przybylski i Damian Boruch, do niedawna siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, od przyszłego sezonu będą reprezentować barwy pierwszoligowego Pekpolu Ostrołęka.
Trener drugoligowych rezerw AZS Olsztyn, Andrzej Grygołowicz, często podkreśla, że Pekpol to trzecia drużyna akademików. Słowom szkoleniowca trudno się dziwić. O sile pierwszoligowca przeważnie stanowili olsztynianie. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnim sezonie w Ostrołęce grali m.in. Grzegorz Białek, Karol Szczygielski, Artur Jacyszyn, Tomasz Stańczuk, Cezary Stanisławajtys czy Grzegorz Pietkiewicz. Wszyscy w przeszłości występowali w olsztyńskim AZS lub Chemiku.

Teraz kolonia zawodników ze stolicy Warmii i Mazur jeszcze się powiększy. W ekipie Pekpolu od nowego sezonu będą grali Kamil Obrębski, Damian Boruch oraz Michał Przybylski. Cała trójka ostatnio reprezentowała AZS w Młodej Lidze.

Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl przed kolejnymi rozgrywkami PlusLigi zbroi się także Indykpol AZS, teraz prowadzony przez trenera Krzysztofa Stelmacha. Po zakontraktowaniu Pablo Bengolea, Tomasza Józefackiego, Mattiego Oivanena, Rafała Buszka, Macieja Dobrowolskiego oraz Grzegorza Pająka (umowę podpiszą na początku lipca) klub poszukuje jeszcze jednego wartościowego zawodnika, na pozycję przyjmującego.

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: