W Indykpolu grał cztery lata. Teraz wybrał Politechnikę

Dawid Gunia podpisał roczny kontrakt z AZS Politechniką Warszawską. - To solidny środkowy - mówi trener drużyny Jakub Bednaruk.
W nowym klubie Gunia o miejsce w wyjściowej szóstce rywalizować będzie z Marcinem Nowakiem, Mateuszem Sacharewiczem i Przemysławem Smolińskim. - To solidny środkowy. Zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro drużyny, a jego chęć do ciężkiej pracy jest już w Polsce znana - powiedział o nowym nabytku trener Jakub Bednaruk. - Każdy ze szkoleniowców, który pracował z Dawidem, bardzo dobrze się o nim wypowiada. Mogę więc optymistycznie patrzeć w przyszłość - dodał.

Gunia jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Siatkarską karierę rozpoczął w AZS Rafako Racibórz. Wcześniej bronił barw Asseco Resovii, AZS Częstochowa oraz Indykpolu AZS. W klubie z Olsztyna, gdzie grał przez minione cztery lata, furory jednak nie zrobił. Co więcej, stracił miejsce w wyjściowej szóstce, odkąd do akademików dołączył Wojciech Sobala.

Teraz o miejsce w składzie olsztyńskiej drużyny na środku siatki będą rywalizowali Piotr Hain, reprezentant Finlandii Matti Oivanen oraz wspominany Sobala. Ostatnim nabytkiem Indykpolu jest zaś doświadczony przyjmujący Piotr Łuka.

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: