Do Indykpolu AZS Olsztyn dołączył Fin i nowy sponsor

We wtorek Indykpol AZS oficjalnie zaprezentował siatkarza Mattiego Oivanena, który w nadchodzącym sezonie ma stanowić o sile zespołu. Jednocześnie klub pochwalił się nowym sponsorem - potentatem w branży meblarskiej - firmą Szynaka Meble.
- Cieszę się, że w cudzysłowie jesteśmy już w komplecie - mówi Krzysztof Stelmach, trener Indykpolu AZS. - Dlaczego chcieliśmy Mattiego w swojej drużynie? Jego nazwisko pojawiło się na samym początku kompletowania składu. Dobrze znałem możliwości tego zawodnika i wcześniej widziałem, jak gra. Jestem przekonany, że to dobra opcja dla AZS. Nawet nie rozpatrywaliśmy innych alternatyw. To środkowy, który jest bardzo szybki na siatce, a to cecha pomagająca zarówno w grze blokiem, jak i ataku.

Choć akademicy przygotowania do rozgrywek PlusLigi rozpoczęli na początku sierpnia, to Fin po raz pierwszy miał okazję z nimi trenować w miniony poniedziałek. - Tylko potwierdził moje oczekiwania i jeśli zdrowie pozwoli, to będzie mocnym punktem zespołu - podkreśla Stelmach. - Cieszę się, że w okresie przygotowawczym trochę odciąży środkowych Wojtka Sobalę i Piotra Haina, bo obaj przez ostatnie dwa miesiące bardzo ciężko pracowali. Praktycznie nie mieli zmiennika, a przez wszystkie sparingi musieli ciągnąć grę.

Mimo że Oivanen przez ten czas był poza olsztyńską drużyną, to o zaległościach kondycyjnych nie ma mowy. Wystarczył jeden trening, by szkoleniowiec stwierdził, że fiński środkowy jest w najwyższej formie. Ćwiczył bowiem przez całe lato, a ostatnio razem ze swoją reprezentacją brał udział w mistrzostwach Europy (dotarli do ćwierćfinału).

- Naturalnie, jestem lekko zmęczony, ale w dobrej formie - przyznaje Matti Oivanen. - Drużyna z Olsztyna wygląda na mocną, ale trudno się temu dziwić, skoro tutejsza liga jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Informacji o grze w Polsce rzecz jasna wcześniej zaczerpnąłem od swojego brata [Mikko grał w Resovii Rzeszów i Treflu Gdańsk - red.]. I choć wcześniej nie miałem okazji poznać żadnego z obecnych siatkarzy AZS, to odniosłem wrażenie, że to dobrzy gracze i są bardzo koleżeńscy.

Dobrą wiadomością jest także pozyskanie kolejnego sponsora. We wtorek Indykpol AZS podpisał umowę z firmą Szynaka Meble. To lider w produkcji mebli mieszkaniowych kuchennych, biurowych, łazienkowych i sklepowych.

Przypomnijmy, że akademicy sezon w PlusLidze zainaugurują 12 października wyjazdowym meczem z Jastrzębskim Węglem.

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS czytaj na olsztyn.sport.pl.