Janas został drugim trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Wojciech Janas, który ostatnio pracował w Transferze Bydgoszcz, teraz będzie asystentem szkoleniowca AZS Olsztyn - Krzysztofa Stelmacha.
Tym samym zastąpi w olsztyńskim zespole dotychczasowego drugiego trenera, którym był Wojciech Bańbuła. Jego następca doświadczenie zdobywał, pracując m.in. z reprezentacją Polski jako osoba odpowiedzialna za przygotowanie fizyczne siatkarzy.

A uczył się pod okiem najlepszych, jak Argentyńczyk Daniel Castellani, ówczesny szkoleniowiec biało-czerwonych, czy Marek Makowski, trener reprezentacji kobiet.

Co więcej, Wojciech Janas tę funkcję pełni także w obecnej drużynie narodowej, którą prowadzi Francuz Stephane Antiga. Nie brakuje mu także doświadczenia we współpracy z siatkówką klubową. Ostatnio był asystentem trenera Transferu Bydgoszcz - Mariana Kardasa. Ale tylko do grudnia, kiedy to nowym opiekunem tego zespołu został Vital Heynen. Od tej pory zajmował się już tylko przygotowaniem kondycyjnym zawodników.

We wtorek Indykpol AZS Olsztyn poinformował, że resztę sztabu szkoleniowego uzupełnią Krzysztof Żabiński (statystyk), Paweł Ciesiun (fizjoterapeuta) oraz Wojciech Remiszewski (lekarz).

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS, w tym o najnowszych transferach, czytaj na olsztyn.sport.pl.