Sport.pl

Zdolny siatkarz Indykpolu z nowym kontraktem. Do 2017 r.

W czwartek w Olsztynie podpis na nowej, dwuletniej umowie złożył Miłosz Zniszczoł. Co ciekawe, środkowy Indykpolu AZS zaledwie dzień wcześniej został uznany za najlepszego siatkarza w wygranym meczu z Politechniką Warszawską.
Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl podopieczni trenera Andrei Gardiniego w środę pokonali na wyjeździe w trzech setach Politechnikę, a tym samym zrehabilitowali się swoim kibicom, za wcześniejszą porażkę z ostatnim w tabeli MKS-em Będzin (0:3).

Jednym z autorów zwycięstwa w stolicy był 28-letni Miłosz Zniszczoł. Siatkarz Indykpolu AZS zdobył łącznie 13 punktów przy bardzo wysokiej 90-procentowej skuteczności w ataku. Na koncie miał także trzy skuteczne bloki i jednego asa serwisowego. I to w jego ręce ostatecznie powędrowała statuetka MVP, a więc dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu.

Zaledwie dzień później, po powrocie do Olsztyna, Zniszczoł parafował swój nowy kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata. Przypomnijmy, że dla Miłosza to debiutancki sezon w barwach Indykpolu AZS.

Zawodnik pochodzący z Rybnika swoją sportową karierę rozpoczynał w Jastrzębskim Węglu (2001-2005), a następnie występował w takich klubach jak Rafako Racibórz (2005-2008), Effector Kielce (2008-2013) oraz Transfer Bydgoszcz (2013-2014). Do jego największych sukcesów należą między innymi brązowy medal akademickich mistrzostw Europy (2007), awans do PlusLigi wywalczony z kieleckim zespołem czy tytuł najlepszego blokującego rundy zasadniczej ekstraklasy w sezonie 2012/2013.

Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: