Indykpol zna rywala w play-off. Pierwszy mecz w Olsztynie

Siatkarze z Olsztyna, którzy w piątek u siebie pokonali AZS Częstochowa 3:2, z niecierpliwością czekali na wynik meczu w Kędzierzynie-Koźlu. Od niego zależało, które miejsce ostatecznie zajmą na koniec rundy zasadniczej.
Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl podopieczni trenera Andreii Gardiniego wygrali spotkanie z częstochowianami, ale dopiero po tie-breaku. Co więcej, po pierwszych dwóch setach, nic na to nie wskazywało, ponieważ to rywale prowadzili 2:0.

Zwycięstwo to pozwoliło Indykpolowi awansować na 10. miejsce w tabeli, jednak nie było pewne czy je utrzyma. O wszystkim decydował sobotni mecz pomiędzy Zaksą Kędzierzyn-Koźle a BBTS-em. A to dlatego, że bielszczanie mieli szansę wyprzedzić AZS (o nowych zasady finałowych spotkań czytaj tu Siatkarski galimatias).

Na szczęście dla akademików, pojedynek ułożył się po ich myśli, bo gospodarze zwyciężyli pewnie 3:0. Teraz już wiadomo, że zespół z Olsztyna na początku play-offów zmierzy się z 9. ekipą w tabeli, a więc AZS-em Politechniką.

Dla odmiany, ostatni mecz warszawian w rundzie zasadniczej nie miał już wpływu na pozycję stołecznej drużyny w PlusLidze. Trzeba jednak przyznać, że siatkarze prowadzeni przez szkoleniowca Jakuba Bednaruka pokazali charakter i ograli faworyzowany Lotos Trefl w czterech setach. Gdańszczanie, z mistrzem świata Mateuszem Miką w składzie, wygrali w hali Torwaru tylko pierwszego seta (25:22). W kolejnych trzech partiach zwyciężali gospodarze - do 24, 22 i 28. Obydwaj trenerzy dali więcej pograć zmiennikom, szczególnie w ostatnim secie.

Drugi mecz z rzędu najlepiej punktującym zawodnikiem Politechniki był atakujący Paweł Mikołajczak, który stracił początek sezonu z powodu kontuzji. W spotkaniu z Lotosem zdobył 18 punktów, dwa mniej na koncie miał środkowy Waldemar Świrydowicz, który otrzymał tytuł MVP meczu.

W ten sposób Politechnika zajęła na koniec sezonu zasadniczego 9. miejsce (11 zwycięstw i 15 porażek) i w dwumeczu o rozstawienie przed kolejną fazą rozgrywek zmierzy się z AZS-em Olsztyn. Pierwszy z nich zaplanowano w najbliższą środę w hali Urania o godz. 18. Rewanż odbędzie się w stolicy w niedzielę.

Wyniki 26. kolejki

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa 3:2 (22:25, 24:26, 25:17, 25:22, 15:12), Zaksa Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:19), AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (22:25, 26:24, 25:22, 30:28), Effector Kielce - MKS Banimex Będzin 3:2 (25:12, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11), Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz 1:3 (25:17, 22:25, 23:25, 21:25), Jastrzębski Węgiel - MKS Cuprum Lubin 2:3 (28:30, 25:20, 20:25, 28:26, 14:16), Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 37:35, 25:23, 25:15).