Zacięty mecz Indykpolu AZS na inaugurację PlusLigi

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali na wyjeździe 2:3 (19:25, 25:23, 25:22, 27:29, 7:15) z Jastrzębskim Węglem w pierwszym meczu tegorocznego sezonu.
Cały mecz dobrze rozpoczęli olsztynianie, prowadząc 4:2. Jastrzębski Węgiel próbował dogonić AZS, ale udało się to dopiero po ataku Salvador Hidalgo Olivy, gdy oba zespoły miały po 12 pkt. Gospodarze wyszli na prowadzenie po przerwie technicznej, lepiej od podopiecznych Andrei Gardiniego rozegrali też końcówkę seta i wygrali pierwszą partię 25:19. Świetnie w tej fazie partii serwował Oliva.

Drugą partię lepiej zaczął Jastrzębski Węgiel, który prowadził 4:2. Indykpol AZS szybko odrobił straty, a po bloku Jana Hadravy olsztynianie wyszli na prowadzenie 9:8. Później gra toczyła się punkt za punkt. Kluczowe akcje lepiej rozegrali olsztynianie, którzy zwyciężyli 25:23 i doprowadzili do remisu.

W trzecim secie akademicy bardzo szybko wypracowali kilka punktów przewagi. W pewnym momencie gospodarze mieli osiem punktów straty. Jastrzębianie próbowali zniwelować stratę, jednak dzięki dobrej grze AZS-u w ataku i obronie utrzymali przewagę i wygrali 25:22.

Czwarty set stał pod znakiem napiętej atmosfery na parkiecie. Kontrowersyjne decyzje sędziów wprowadzały zdenerwowanie w szeregach obu ekip. Szybciej sytuację opanowali olsztynianie, którzy wyszli na prowadzenie 20:16. Jastrzębski Węgiel odrobił jednak straty po znakomitych serwisach Salvadora Olivy. O wygranej w czwartej partii decydowała gra na przewagi. Kluczowe akcje lepiej rozegrali gospodarze i wygrali 29:27.

Zwycięzcę całego spotkania miał wyłonić tie-break. W nim od samego początku lepiej grali jastrzębianie, którzy kontrolowali przebieg partii. Jastrzębski Węgiel ostatecznie wygrał 15:7, a cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Salvador Oliva. W olsztyńskim zespole najlepiej spisał się Jan Hadrava (20 punktów).

Najbliższy mecz Indykpol AZS Olsztyn zagra we własnej hali 8 października z beniaminkiem GKS-em Katowice.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:19, 23:25, 22:25, 29:27, 7:15)

JW: Lukas Kampa 3, Maciej Muzaj 26, Grzegorz Kosok 9, Damian Boruch 8, Salvador Hidalgo Oliva 27, Jason De Rocco 7, Jakub Popiwczak (libero) oraz Wojciech Sobala (8), Marcin Bachmatiuk, Scott Touzinsky (1), Marcin Ernastowicz

Indykpol AZS: Paweł Woicki 5, Jan Hadrava 20, Daniel Pliński 10, Miłosz Zniszczoł 6, Wojciech Włodarczyk 13, Aleksander Śliwka 6, Michał Żurek (libero) Hidde Boswinkel, Jakub Kochanowski 1, Adrian Buchowski 11