Indykpol AZS wyraźnie lepszy od Katowic [FOTO]

Inauguracja nowego sezonu w Uranii wypadła po myśli siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy pokonali 3:0 (25:18, 25:21, 25:12) GKS Katowice w meczu II kolejki PlusLigi i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie.
Przebieg każdego z trzech setów wyglądał bardzo podobnie. Gospodarze już na samym początku zyskiwali przewagę, po czym przez cały czas trwania seta utrzymywali ją bądź powiększali. Jedynie w drugiej partii GKS prowadził kilkoma punktami (10:7), jednak dobra gra w zagrywce i obronie sprawiła, że kilka minut później olsztynianie prowadzili i ostatecznie wygrali 25:21. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Jana Hadravę, czeskiego atakującego akademików.

- O naszej porażce zdecydowała słaba gra na siatce i w obronie - ocenił po meczu Piotr Gruszka, trener GKS-u Katowice. - Niemalże każdy atak olsztynian, nawet niezbyt dobrze rozegrany kończył się dla nas straconym punktem. Przegrywaliśmy piłki na siatce, słabo funkcjonował blok. Nieźle wyglądała nasza zagrywka. Założyliśmy sobie przed meczem, aby Paweł Woicki rozgrywał zza trzeciego metra i to nam się często udawało. Niestety nie korzystaliśmy z dobrego serwisu.

- Pierwsze dwa sety były nerwowe w naszym wykonaniu - powiedział Daniel Pliński, środkowy Indykpolu AZS. - W trzecim graliśmy już luźniej i widać to choćby po wyniku partii. Cały czas byliśmy jednak mocno skoncentrowani, ponieważ wiele lat gram w siatkówkę i wiem, że nie ma takiego wyniku, którego nie można odrobić. Szkoda, że przegraliśmy tydzień temu, bo mogliśmy mieć 6 punktów po trzech meczach. Mamy 4 i z tego też trzeba się cieszyć, zwłaszcza, że zgarnęliśmy pełną pulę przed własną publicznością.

Następnym mecz Indykpol AZS rozegra na wyjeździe. 14 października rywalem będzie Łuczniczka Bydgoszcz.

Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:21, 25:12)

Indykpol AZS: Paweł Woicki, Jan Hadrava 10, Daniel Pliński 9, Miłosz Zniszczoł 11, Wojciech Włodarczyk 10, Adrian Buchowski 7, Michał Żurek (libero) oraz Łukasz Makowski i Hidde Boswinkel 2

GKS: Marco Falaschi 3, Karol Butryn 5, Bartłomiej Krulicki 1, Tomasz Kalembka 3, Serhij Kapelus 13, Michał Błoński 3, Bartosz Mariański (libero) oraz Maciej Fijałek, Gert Van Walle 4, Paweł Pietraszko 3, Rafał Sobański 6 i Adrian Stańczak (libero)