Indykpol AZS Olsztyn wygrał z sąsiadem w tabeli

Podopieczni Andrei Gardiniego pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1 i awansowali na piąte miejsce w tabeli, właśnie kosztem Cuprumu.
Pierwszy set stał pod znakiem niedokładnej gry z obu stron. Słabo funkcjonowały akcje Indykpolu AZS ze środka. Ciężar zdobywania punktu spoczywał na Wojciechu Włodarczyku. Początek partii należał do Cuprumu, jednak w końcówce dzięki dobrej grze Aleksandra Śliwki i nieskuteczności w ataku gospodarzy, olsztynianie wypracowali kilka punktów zapasu i wygrali 25:19.

Drugą partia przebiegała według podobnego scenariusza. Przy stanie 18:18 AZS zyskał minimalną zaliczkę, której nie roztrwonił już do końca seta wygranego do 22.

Blok przesądził o wygranej AZS-u

Po przerwie goście zaczęli grać imponująco, jednak bardzo szybko roztrwonili prowadzenie 6:1. Przy stanie 16:15 dla zespołu z Lubina świetnie zaczął funkcjonować blok akademików. Po chwili błędy w ataku zaczął popełniać jednak Jan Hadrava i Cuprum wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodarze wygrali partię 25:21 i zniwelowali straty.

Czwarty set okazał się być ostatnim w tym meczu. Przyjezdni od samego początku minimalnie przeważali, jednak Cuprum dogonił rywala przy stanie 19:20. Wtedy na parkiecie pojawił się Adrian Buchowski, który chwilę później wraz z Miłoszem Zniszczołem dwukrotnie zablokował rezerwowego atakującego Mateusza Malinowskiego. Ostatecznie akademicy wygrali seta 25:23 po udanym bloku Wojciecha Włodarczyka.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został przyjmujący olsztynian Aleksander Śliwka.

Następny mecz Indykpol AZS rozegra w niedzielę 18 grudnia z Czarnymi Radom we własnej hali.

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (19:25, 22:25, 25:21, 23:25)

Cuprum: Grzegorz Łomacz , Łukasz Kaczmarek 12, Marcus Boehme, Piotr Hain 8, Robert Taht 3, Keith Pupart 9, Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz 2, Mateusz Malinowski 9, Dawid Gunia 8, Igor Grobelny 7 i Rafail Kuoumentakis 2

Indykpol AZS: Paweł Woicki 1, Jan Hadrava 17, Daniel Pliński 7, Miłosz Zniszczoł 12, Wojciech Włodarczyk 17, Aleksander Śliwka 21, Michał Żurek (libero) oraz Łukasz Makowski, Adrian Buchowski i Ezequiel Palacios 1