Zawisza, Legia i Jaga bez szans. Górą piłkarze Naki

Młodzi adepci szkółki piłkarskiej Naki Olsztyn wygrali w weekend zarówno turniej w Działdowie, jak i w Ełku. - Co ważne, trofea zdobyliśmy w dobrym stylu - mówi założyciel szkółki i były piłkarz Stomilu Andrzej Nakielski
W Ełku rozegrano międzynarodowy turniej Rona Cup 2012, w którym udział wzięło 14 zespołów z rocznika 2002. Jak podkreśla Nakielski, rywalizacja była bardzo zacięta. - Grali między innymi piłkarze Akademii Piłkarskiej Talent Białystok, w której zajęcia prowadzą dobrze znani w Olsztynie Piotr Matys i Bartosz Jurkowski [byli gracze Stomilu - red.] - mówi trener Naki. - Do tego doszły mocna Jagiellonia Białystok i Silas Kazlu Ruda, czyli litewski faworyt turnieju.

Młodzi piłkarze z Olsztyna stanęli jednak na wysokości zadania i wygrali wszystkie spotkania. W finale pokonali ekipę z Litwy 2:0 i zapewnili sobie złote medale. - Dodatkowo statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju uhonorowano Konrada Gotowskiego z naszej drużyny - relacjonuje Nakielski. - Co więcej, w finale turnieju pocieszenia Naki II pokonało piłkarzy Talentu II Białystok.

W tym samym czasie, ale w Działdowie rozgrywany był ogólnopolski turniej dla zawodników z rocznika 2004. Do zmagań przystąpiło 10 drużyn, a w tym bardzo silne Zawisza Bydgoszcz i Legia Warszawa. Naki ponownie pokazało się z najlepszej strony. W finale musieli stoczyć bratobójczy pojedynek, ponieważ ich przeciwnikami byli koledzy z drugiego składu Naki II. Ostatecznie lepszy okazał się pierwszy zespół, wygrywając 2:0. - Na tym turnieju szczególnie trzeba pochwalić bramkarza Macieja Romana, który został uznany najlepszym golkiperem - dodaje Andrzej Nakielski.

Szkółka prowadzi nabór dla dzieci, które chciałyby podjąć treningi piłkarskie w Naki. Szczegóły pod tel. 604 532 547.

Skomentuj:
Zawisza, Legia i Jaga bez szans. Górą piłkarze Naki
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX