Sport.pl

Kolejny Litwin w Stomilu? Negocjacje już trwają

Są pierwsze informacje na temat nowych zawodników, którzy zasilą olsztyński Stomil. Pierwszoligowiec najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Litwinem, który na koncie ma występy m.in. w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej
Vaidas Slavickas, bo o nim mowa, to 26-letni obrońca, który w ostatnim czasie bronił barw FK Suduva Mariampol. W swojej karierze wystąpił też w narodowej kadrze Litwy (jeden mecz). Ze swoim klubem, w którym gra od 2005 roku pełni rolę kapitana, zdobył Puchar kraju oraz wziął udział w kwalifikacjach do Pucharu UEFA i Ligi Europejskiej.

Litwin równie dobrze może być wystawiany na pozycję lewego pomocnika, jak i obrońcy. A przypomnijmy, że to właśnie gracza do defensywy Stomil potrzebuje najbardziej. - Na razie jesteśmy z nim po wstępnych rozmowach - mówi dla olsztyn.sport.pl Andrzej Biedrzycki, dyrektor sportowy Stomilu. - Na pewno nie będzie tak, że w ciemno podpiszemy z nim kontrakt. Zaprosimy go na testy i będziemy się przyglądać. Litwin byłby wzmocnieniem dla zespołu i na lewej obronie z pewnością lepiej by się spisywał, niż Paweł Głowacki.

Ponadto Stomil Olsztyn jest zainteresowany pozyskaniem Grzegorza Arłukowicza, pomocnika pierwszoligowego Kolejarza Stróże. - Z nim też rozmawiamy i będziemy chcieli zaprosić go na pierwszy trening - dodaje Biedrzycki.

Jak udało nam się ustalić, Stomil ma na oku także dwóch bramkarzy, którzy będą mieli okazję, by zaprezentować swoje umiejętności po wznowieniu zajęć przez OKS. Tymczasem piłkarze, którzy rozjechali się do domów, na wspólnych badaniach wydolnościowych spotkają się 7 stycznia.

Nadal nie wiadomo, gdzie w przyszłym sezonie będzie występował inny Litwin Mindaugas Kalonas. Pomocnik, który w rundzie jesiennej był liderem Stomilu, wciąż szuka nowego pracodawcy. Jak wcześniej informowaliśmy, testowała go Polonia Warszawa.

Więcej o: