Rewolucja z 1 procentem. Wesprzyj swój ukochany klub

Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz 0:5

Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz 0:5 (Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta)

Z dniem 1 stycznia 2013 można już rozliczać się z fiskusem. Zgodnie z zapowiedziami Tomasza Miętkiewicza, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, kibice którzy chcą wesprzeć swoje ukochane kluby, będą mieli ułatwione zadanie
Wszyscy mamy niecałe 120 dni na złożenie PIT-u w urzędzie skarbowym. WMZPN rozpoczął więc akcję przekazania 1-proc. podatku na kluby z Warmii i Mazur. "Dzięki temu możemy sprawić radość trenującym w klubie dzieciakom, gdy okaże się, że nie muszą już grać w starych, podartych koszulkach, bo środków z 1-proc. wystarczyło na nowy komplet strojów. Niby drobnostka, ale bez Twojej pomocy to może się nie udać!" - czytamy na specjalnie powstałej stronie www.1procent.wmzpn.pl.

Sposób przekazania pieniędzy na swój klub to bardzo prosta sprawa. Wystarczy na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpisać numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej oraz nazwę swojego klubu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach wesprzeć konkretny kluby z Warmii i Mazur nie było łatwo. A to dlatego, że większość drużyn piłkarskich nie jest organizacjami pożytku publicznego. Zmianom uległ jednak statut WMZPN, bo dokładnie 22 listopada Związek uzyskał status organizacji pożytku publicznego. - Cieszę się, że WMZPN wyszedł z inicjatywą takiej akcji - chwali projekt Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Mam nadzieję, że środki z 1 proc. pomogą klubom szkolić zdolną młodzież, która przyczyni się do powrotu Warmii i Mazur na piłkarskie salony. Trzymam za tę akcję kciuki.

Co więcej, są już pierwsze deklaracje wpłat. Przykładowo Jarosław Charkot, prezes Wilczka Wilkowo, wspomoże swój klub. -Chciałbym, aby podobnie uczyniły wszystkie osoby związane z Wilczkiem - podkreśla Charkot, który jednocześnie jest dyrektorem i nauczycielem w Zespole Szkół w Wilkowie. - Mam nadzieję, że ten 1 procent podatku na nasz klub przekażą zawodnicy, a także rodzice trenującej u nas młodzieży. Bardzo na nich liczę. Będę również przekonywał pozostałych mieszkańców Wilkowa. Im więcej ludzi przekaże nam 1 proc. podatku, tym łatwiej będzie nam funkcjonować w tych trudnych czasach kryzysu. Każda złotówka jest w naszym klubie mile widziana.

Szczegóły oraz dokładne informacje na temat jak pomóc klubom z Warmii i Mazur można znaleźć na stronie www.1procent.wmzpn.pl.