Sport.pl

Nowy stadion dla Stomilu? Nie ma chętnych do budowy

Do końca marca Olsztyn czekał na chętnych do przetargu na działkę, gdzie obecnie stoi stadion Stomilu. Zainteresowanych inwestycją przy alei Piłsudskiego próżno jednak szukać. Piłkarze na nowoczesny obiekt sportowy poczekają dłużej niż sądzono.
Sobotni pojedynek ligowy z Cracovią Kraków odbędzie się wyjątkowo w Ostródzie. Dlaczego? Pierwszoligowy zespół powoli musi się oswajać z myślą, że to właśnie tam w najbliższych latach będzie rozgrywał swoje mecze.

W Olsztynie kibice z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie budowy nowego stadionu, który zastąpi "ruinę" przy Piłsudskiego. By do tego doszło, wpierw jednak musi zgłosić się inwestor i wygrać przetarg na działkę. Sęk w tym, że termin upływa w piątek, a zainteresowanie jest żadne.

- Szczerze, to dowiaduję się o tym od pana - mówi Jacek Czałpiński, prezes Stomilu Olsztyn. - Może zabrzmi to głupio, ale teraz mam ważniejsze sprawy na głowie. Ciężko pracujemy przed nadchodzącym meczem w Ostródzie. Jestem tym tak pochłonięty, że przyznaję, zapomniałem o przetargu.

I dodaje: - Zapewne zostanie ogłoszony kolejny i wtedy ktoś być może kupi tę działkę. Wszyscy się liczyliśmy z takim scenariuszem. Z jednej strony to dla mnie pozytywna informacja, ponieważ póki co będziemy grali w Olsztynie. Jeśli działkę kupiłby ktoś, kto nie jest sympatykiem piłki nożnej, to mógłby nawet kazać nam opuścić stadion. Z drugiej strony martwi mnie, że budowa nowego obiektu zostanie przedłużona.

Początek sobotniego meczu z Cracovią w Ostródzie zaplanowano na godz. 19. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Orange Sport.

Więcej o: