Ratusz ma plan B. Nowy stadion Stomilu na Zatorzu

Kibice Stomilu Olsztyn nie mogą się doczekać nowego obiektu dla piłkarzy swojego klubu. Do tej pory mówiło się o tym, że nowy stadion ma powstać na miejscu obecnego (al. Piłsudskiego). Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że taki zbudowany zostanie przy ul. Sybiraków.
Przypomnijmy, że do przetargu o działkę na obecnym stadionie OKS nie stanął żaden chętny. I tak powstał pomysł, aby stadion Stomilu stanął w miejscu obecnego obiektu Warmii. To może być strzał w dziesiątkę, bowiem teren przy Sybiraków jest o wiele większy niż działka przy Piłsudskiego. Oznacza to, że piłkarze Stomilu mogliby trenować na bocznych boiskach obok stadionu.

Janusz Porycki, olsztyński dziennikarz sportowy, przyznaje, że to dobry pomysł, ale ma... lepszy. - Jest przecież Stadion Leśny, który stoi i się marnuje - przekonuje w rozmowie z olsztyn.sport.pl. - Tam grunt jest jeszcze większy i mógłby powstać kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Marzy mi się tam taki mały ośrodek treningowy. Naprawdę szkoda tego stadionu, przecież startowały na nim przed laty takie sławy, jak Władysław Komar czy Irena Szewińska.

Działka przy al. Piłsudskiego zostanie ponownie wystawiona na sprzedaż, a prawdopodobnie powstanie tam nowe osiedle mieszkaniowe.