Stomil z licencją na I ligę. W Olsztynie, nie Ostródzie

- W tym roku nie mieliśmy żadnych problemów z uzyskaniem licencji na kolejny sezon - mówi Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu. To oznacza, że piłkarze z Olsztyna mecze w I lidze nadal będą rozgrywali na stadionie przy alei Piłsudskiego.
Olsztynianie w najbliższą sobotę wyjazdowym meczem z Olimpią Grudziądz (godz. 17) zakończą rundę wiosenną. Jak wcześniej informowaliśmy na olsztyn.sport.pl, drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Kaczmarka już po zwycięstwie z Arką Gdynia (1:0) zapewniła sobie utrzymanie w rozgrywkach.

Tymczasem w środę Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o przyznaniu Stomilowi licencji na kolejny sezon na zapleczu ekstraklasy. Wszystko wskazuje więc na to, że biało-niebiescy spotkania u siebie nadal będą rozgrywali na stadionie przy Piłsudskiego. Przypomnijmy, że zarząd klubu w przypadku problemów z otrzymaniem licencji rozważał przeniesienie meczów do Ostródy. Tamtejszy obiekt ma bowiem sztuczne oświetlenie oraz podgrzewaną murawę i spełnia wszelkie wymogi. - Spełniliśmy je także odnośnie do stadionu w Olsztynie. Złożyliśmy też odpowiednie dokumenty, a to wystarczyło, by przekonać PZPN - mówi dla olsztyn.sport.pl Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu.

Wśród klubów, które nie otrzymały licencji na sezon 2013/2014, znalazły się Zawisza Bydgoszcz, GKS Katowice, Warta Poznań, Polonia Bytom oraz Okocimski KS Brzesko. - Jak widać, nie jest łatwo dostać tę zgodę - dodaje Królikowski. - Najważniejsza jest płynność finansowa, a u nas to prosperuje bardzo dobrze. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie klubów, które otrzymały licencję.

Więcej o piłkarzach Stomilu na olsztyn.sport.pl.